عمومی

همه شرایط برای برگزاری واقعه غدیر در زیرکوه آماده است

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه زیرکوه گفت:همه شرایط برای برگزاری واقعه غدیر در زیرکوه آماده است.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، سروان کریمی در نشست خبری بازسازی واقعه غدیر در جمع خبرنگاران با تبریک اعیاد سعید قربان و غدیر، اظهارداشت: امیدواریم خداوند به ما توفیق دهد تا بتوانیم این برنامه بزرگ فرهنگی و مذهبی را برای اولین بار در شهرستان زیرکه به نحو احسن و شایسته برگزار نمائیم.
فرمانده ناحیه مقاومت سپاه زیرکوه خاطرنشان کرد:کاربازسازی واقعه غدیر از سال گذشته آغاز شده است و از ابتدای امسال این برنامه جزء برنامه های محوری ناحیه مقاومت سپاه بود که خوشبختانه کلنگ بازسازی این واقعه با حضور مسئولان در تاریخ 22 مردادماه برگزار شد.
وی ادامه داد: هدف از بازسازی واقعه غدیر، احیای غدیر و ارسال پیام غدیر به مردم عزیز و در حقیقت عمل به سخت پیامبر در روز غدیر است و امیدواریم بتوانیم با این برنامه غدیر را زنده کنیم.
کریمی بیان داشت: در راستای این برنامه جلساتی در سطح استان، شهرستان و ناحیه مقاومت سپاه برگزار شد و کمیته های تخصصی تشکیل گردید و هر کمیته در حال انجام وظایف محوله است.
فرمانده ناحیه مقاومت سپاه زیرکوه اذعان داشت:جلسات توجیهی در روستاهای شهرستان نیز برگزار شد و مردم شهرستان و استان علیرغم مشکلات اقتصادی که داشتند ، سنگ تمام گذاشتند و خوشبختانه کمک های بسیار خوبی به بازسازی این واقعه بزرگ کردند که واقعا جای تقدیر دارد.
مردم به وعده ای که داده اند عمل کرده اند
وی از ائمه جمعه و جماعت، روحانیون، بخشدار مرکزی شهرستان،شورای شهر و شهردار حاجی آباد،‌عشایرشهرستان،مسئولین ادارات برق ، حمل و نقل جاده ای،تبلیغات اسلامی ،‌بسیجیان و همه کسانی که به نوعی در بازسازی این واقعه کمک کردند تشکر کرد و گفت: الحمدلله مردم به قولهایی که تا این لحظه داده اند،‌عمل کرده اند و فرماندار شهرستان هم قول کمک 20 میلیون تومانی داده اند که امیدواریم هر چه زودتر این وعده هم محقق شود.
کریمی خاطرنشان کرد: از امروز با حضور حدود 600 نفر از مردم شهرستان ،‌مراسم تمرین این واقعه در حسینیه حاجی آباد آغاز شده است و فردا نیز با تعداد افراد بیشتری در دو نوبت صبح و بعدالظهر در ارتفاعات غدیر اجرای برنامه تمرینی خواهند داشت.
فرمانده ناحیه مقاومت سپاه زیرکوه بیان داشت: به منظر جمع آوری کمک های مردمی شماره حسابی در بانک کشاورزی حاجی آباد به نام بازسازی واقعه غدیر افتتاح گردیده و تا کنون همه کمک های نقدی و غیر نقدی به این حساب واریز شده است.
تمام شرایط برای برگزاری واقعه غدیر در زیرکوه آماده است
وی با بیان اینکه تمام شرایط برای برگزاری واقعه غدیر در زیرکوه آماده است،گفت:ان شاء الله بتوانیم در روز شنبه 18 شهریورماه این برنامه بزرگ را راس ساعت 9 آغاز نمائیم.
کریمی ادامه داد: قبل از اجرای این برنامه بزرگ برنامه های فرهنگی دیگری از جمله جاری کردن خطبه عقد یکی از طلاب شهرستان انجام خواهد شد و راس ساعت 9 صبح برنامه اصلی آغاز خواهد شد.
فرمانده ناحیه مقاومت سپاه زیرکوه تاکید کرد: وظیفه همه ماست که در خصوص بحث غدیر تلاش نمائیم و اساس کار ما بر این بوده است تا با توان مردم و توسط مردم این برنامه اجرا شود و تا کنون هم همینطور بوده است.
وی با بیان اینکه رایزنی برای سرویس ایاب و ذهاب با استان و شهرستانهای همچوار انجام شده است،گفت: از همه مردم دعوت می کنم تا در این مراسم بزرگ شرکت نمایند و برآورد ما حضور حداقل 10 هزار نفری مردم در این واقعه بزرگ خواهد بود.
کریمی عنوان کرد: قرار است یک کار فرهنگی و مردمی در شهرستان برگزار شود و امید ما این است تا اجرای این برنامه بابی شود برای سالهای آینده و ان شاء الله در سالهای آینده نیز بتوانیم این برنامه را در شهرستان مرزی زیرکوه برگزار نمائیم.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا