عمومی

هم نشینی کودکان روستای مرزی چاه عمیق با محرومیت

محرومیت واژه ای است آشنا برای کودکان و مردمی که امرار معاششان را در روستاهای دور دست و مرزی شهرستان زیرکوه می گذرانند و کودکان این مناطق از کمترین امکانات تفریحی نیز بی نصیب هستند.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،محرومیت واژه ای است آشنا برای کودکان و مردمی که امرار معاششان را در روستاهای دور دست و مرزی شهرستان زیرکوه می گذرانند و کودکان این مناطق از کمترین امکانات تفریحی نیز بی نصیب هستند.
خشک سالی های متمادی باعث ساختن روستاهایی در دل شهرستان محروم زیرکوه شده که کورسوی چراغ خانه‌های این روستانشینان یکی پس از دیگری خاموش می‌شود و دیگر خبری از آبادانی، شعر خوانی کودکانه دختران در کوچه پس کوچه‌های روستا و خبری از صدای گنجشک‌ها نیست.
اینجا روستای مرزی چاه عمیق در همسایگی یکی از ناامن‌ترین کشورهای منطقه یعنی افغانستان است که سایه محرومیت همچنان برسر مردم سنگینی می‌کند و انگار هنوز مسئولان به فکر فرو نرفته‌اندکه باید روستاها و روستائیان را دریابند.
اینجا در 5 کیلومتری مرز افغانستان و در دل کویر تفدیده زیرکوه ، سهم کوکان از امکانات زندگی فقط پابرهنگی و تشنگی و بازی در ریگ زارهایی است که پوشیده از زباله های محرومیت است .
و چه زیباست اکنون که در ایام الله دهه مبارک فجر قرار داریم بدانیم این کودکان نیز از این آب و خاک سهمی دارند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا