عمومی

هیچ نقطه حادثه خیز در جاده های زیرکوه وجود ندارد

رئیس اداره راه و شهرسازی زیرکوه گفت: هیچ نقطه حادثه خیز در جاده های زیرکوه وجود ندارد.

رئیس اداره راه و شهرسازی زیرکوه گفت: هیچ نقطه حادثه خیز در جاده های زیرکوه وجود ندارد.
رئيس اداره راه و شهرسازي زيرکوه کل راه هاي اصلي و فرعي اين شهرستان را هزار و 400 کيلومتر اعلام کرد و گفت: از مجموع اين راه ها 150 کيلومتر فرسوده است و نياز به مرمت و روکش آسفالت دارد که به محض تخصيص اعتبار اين اداره آمادگي دارد عمليات اجرايي آن را آغاز کند.
مهندس «اله پور» با اشاره به خط کشي 300 کيلومتر از راه هاي اين شهرستان افزود: 400 کيلومتر هم لکه گيري شده است.
وي از اجراي دو پروژه در بخش راهسازي در اين شهرستان خبر داد و اضافه کرد: پروژه راه همت آباد به روستاي گردشگري تجنود به طول 10 کيلومتر يکي از اين طرح ها است که قرارداد آن با پيمانکار منعقد و اکنون عمليات احداث آن آغاز شده است.
وي اظهار اميدواري کرد: فرماندار زيرکوه امسال اعتبار مورد نياز اين پروژه را از منابع لازم تامين کند تا اين طرح ادامه و کامل شود. به گفته وي، پروژه تعريض مسير زهان به پايهان به طول دو کيلومتر هم در حال اجراست.
الله پور گفت: هیچ نقطه حادثه خیزی در جاده های شهرستان زیرکوه وجود ندارد و فقط دو پیچ بمرود و جیم آباد نیاز به بهسازی دارد.
اینها سخنان رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان زیرکوه در مصاحبه با روزنامه خراسان بود. اما گویا آقای مهندس یا اطلاع دقیقی از وضعیت جاده ها ندارند و یا خاطرات تلخ چندین تصادف مرگبار در این جاده ها را از یاد برده اند. تصادفاتی که علت اصلی وقوع آنها جاده های خراب و حادثه خیز شهرستان بوده است.
وجود پیچ های خطرناک و آب نماهای مرگبار در سال گذشته جان چندین نفر را گرفت. جاده پر پیچ و خم زیرکوه به بیرجند از مسیر زهان ، پیچ های خطرناک مسیر مناوند ، آب نماهای مرگبار جاده آهنگران ، بازارچه یزدان و …. تنها نمونه ای از نقاط حادثه خیز این شهرستان است .

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا