عمومی

واکسیناسیون رایگان بیش از 405 هزار نوبت رأس دام در شهرستان زیرکوه

رئیس شبکه دامپزشکی زیرکوه از واکسیناسیون رایگان بیش از 405 هزار نوبت رأس دام در شهرستان زیرکوه طی 9 ماهه سال جاری خبرداد.

دکتر فرهاد منصوری در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز،‌اظهارداشت:با مراجعه حضوری اکیپ های دامپزشکی به روستاها و مراتع شهرستان زیرکوه در طی 9 ماهه سال جاری 405 هزار 919 رأس دام علیه بیماری ها در شهرستان زیرکوه بصورت رایگان واکسینه شدند .
رئیس شبکه دامپزشکی زیرکوه خاطرنشان کرد:جهت افزایش سطح بهداشت جامعه و پیشگیری از بیماری های انسان و دام تعداد 173 هزار 57 رأس علیه بیماری های مشترک بین انسان و دام و جهت کمک به اقتصاد خانوار تعداد 232 هزار 862 رأس نیز علیه بیماری های واگیر دامی واکسنیه شدند .
وی ادامه داد:همچنین در راستای مبارزه با بیماری ها و انگل های دامی و کمک به اقتصاد خانوار 1120 لیتر سم و شربت ضد انگل به صورت رایگان در سطح دامداری شهرستان مصرف شده است .
منصوری تصریح کرد:در راستای تأمین بهداشت دام و فراورده های خام دامی 119 مجوز حمل پس از طی مراحل نظارتی و قرنطینه ای و اطمینان از سلامت محموله ، به خارج استان صادر شد و با انجام 993 مورد بازدید از اماکن توزیع فراورده های خام دامی و خودرو های حمل فراورده ها به شهرستان تلاش شده است تا فراورده دامی بصورت بهداشتی و سالم از مزرعه به سفره ها منتقل شود .
رئیس شبکه دامپزشکی زیرکوه گفت:همچنین در این مدت تعداد 781 مورد مراجعه به شبکه دامپزشکی جهت دریافت خدمات درمانی انجام شده که نتیجه آن درمان 1029 رأس دام و طیور بوده است .

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا