عمومی

واکسیناسیون 474 هزار راس دام در زیرکوه

رئیس شبکه دامپزشکی زیرکوه گفت: از ابتدای سال جاری و در جهت کنترل و مبارزه با بیماری های دامی تعداد 474 هزار و 392 نوبت سر دام واکسینه شدند .

فرهاد منصوری امروز در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز اظهارداشت:شبکه دامپزشکی شهرستان زیرکوه همواره در جهت پیشبرد اهداف دامپزشکی و تأمین بهداشت عمومی جامعه گام برداشته است .
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان زیرکوه خاطرنشان کرد : از ابتدای سال جاری و در جهت کنترل و مبارزه با بیماری های دامی تعداد 474 هزار و 392 نوبت سر دام واکسینه شدند .
منصوری تصریح کرد: از این مقدار واکسیناسیون تعداد 238 هزار و 141 رأس دام علیه بیماری های واگیر دامی و تعداد 191 هزار و 251 رأس دام علیه بیماری های مشترک بین انسان و دام واکسینه شدند .
وی ادامه داد : در راستای کنترل و پیشگیری از بیماری های مشترک بین انسان و دام که می توان به بیماری تب مالت و شاربن اشاره کرد ، تا کنون تعداد 151 هزار و 299 رأس دام سبک و سنگین علیه بیماری شاربن و تعداد 39 هزار و 715 رأس دام سبک و سنگین نیز علیه بیماری خطرناک تب مالت واکسینه شده اند .
منصوری اذعان داشت:همچنین در جهت مبارزه با بیماری تب برفکی که از جمله بیماری های خطرناک و واگیر دامی به شمار می رود ، تعداد 61 هزار و 445 راس دام علیه این بیماری واکسینه شده اند .
وی با بیان اینکه مبارزه با بیماریهای انگلی دام نیز از جمله مهمترین وظایف دامپزشکی به شمار می آید افزود : از ابتدای سال جاری تا کنون تعداد 86 هزار رأس دام سبک و سنگین و 168 هزار متر مربع از جایگاه های نگهداری دام در جهت مبارزه با بیماریهای انگلی دام سمپاشی شده است .
رئبس شبکه دامپزشکی زیرکوه بیان کرد : اکثر فعالیت های دامپزشکی در جهت تأمین سلامت دامها و متعاقب آن تأمین بهداشت و سلامت عمومی جامعه به صورت رایگان صورت می پذیرد .

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا