عمومی

وجود بیش از 1900 بی سواد مطلق درخراسان جنوبی/ بن پاداش یک میلیونی برای بی سوادان

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت:در کل استان خراسان جنوبی یک هزار و 960 بی سواد مطلق وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،فرشیدجعفری صبح امروز در شورای آموزش و پرورش زیرکوه از اختصاص بن پاداش سوادآموزی به بی سوادان مطلق خبرداد واظهارداشت:برای هر بی سواد مطلق یک بن پاداش بی سوادی به مبلغ یک میلیون تومان طی یک برگه با مشخصات فرد بی سواد تهیه شده است.
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی خاطرنشان کرد:به محض اینکه فرد بی سواد در آزمون نمره قبولی را کسب کند این بن قابلیت نقد شدن پیدا می کند.
وی با بیان اینکه بنا براین است که ما در پایان سال تعیین تکلیف کرده باشیم،گفت:اگر فردی به دلایل قانع کننده ای قادر به باسواد شدن نباشد با امضای دو شاهد محلی و ارائه توضیحات قانع کننده نام فرد از بانک بی سوادی حذف می شود.
این مسؤول تصریح کرد:یک هزار و 960 نفر بی‌سوادی مطلق در استان خراسان جنوبی شناسایی شده‌اند که این تعداد در سنین 10 تا 49 سال تحت آموزش سوادآموزی قرار می‌گیرند و سهم شهرستان زیرکوه از این تعداد کمتر از 150 نفر است.
جعفری با اشاره به دوره‌‌های آموزش سوادآموزی، افزود: این دوره شامل یک دوره شش ماهه بوده که حدود 400 ساعت سوادآموز تحت آموزش قرار می‌گیرد.
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی بیان داشت:باید تلاش کنیم تا سال آینده برای بی سواد مطلق روستایی در شهرستان زیرکوه دغدغه ای نداشته باشیم و توان ما معطوف به شهرها شود.
وی اذعان داشت:شهرستانهای زیرکوه در جذب بی سواد جزء شهرستانهای پیشروی استان است اما در نگهداشت کار بسیار مشکل است و آن خروجی و نگه داشتی که شایسته شهرستان است اتفاق نمی افتد بنابراین باید تلاش شود تا این جذب منجر به خروجی شود و باید طوری مدیریت شود تا انصراف از تحصیل صورت نگیرد.
جعفری با بیان اینکه بن پاداش سوادآموزی به نام فرد و باکد ملی فرد چاپ شده و جزء اوراق بهادار محسوب می شود،گفت: اگر این مساله درست تبیین شود،خیال افراد راحت می شود و انصراف از تحصیلی انجام نخواهد گرفت.
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت:مطلوب برای ما و شایسته حکومت دینی و نظام جمهوری اسلامی ایران این است که حتی یک بی سواد هم وجود نداشته باشد بنابراین باید تلاش کنیم مساله بی سواد مطلق یک بار برای همیشه حل شود تا ما توان خود را صرف کیفیت بخشی نمائیم.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا