عمومی

وجود 125 مسجد فعال ثبت شده در شهرستان زیرکوه

مسئول رسیدگی به امور مساجد شهرستان زیرکوه از وجود 125 مسجد فعال ثبت شده در این شهرستان خبرداد.

حجت الاسلام قاسم دنیای در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز، اظهارداشت:٣٠ مرداد بنا به در خواست جمهوری اسلامی ایران، از سوی سازمان کنفرانس ‌اسلامی به عنوان روز جهانی مسجد نامگذاری شد و متعاقب آن در سال، یک هفته برنامه‌هایی برای تکریم، تجلیل و اکرام مساجد به اجرا در‌می‌آید.
مسئول رسیدگی به امور مساجد شهرستان زیرکوه گفت:21 آگوست مصادف است با به آتش کشیدن مسجدالاقصی توسط صهیونیست‌ها که به نام روز جهانی مساجد نامگذاری شده است و هفته تکریم و تجلیل مساجد از 30 مرداد ماه تا 5 شهریورماه در جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه مسجد پایگاه انسجام و یکپارچگی مسلمانان است، خاطرنشان کرد:در شهرستان زیرکوه 125 مسجد فعال ثبت شده وجود دارد و مردم برای عبادت و برگزاری مراسم از این مساجداستفاده می کنند.
ذنیایی با اشاره به اینکه تعداد 30 مسجد شهرستان از امام جماعت بهره مند است، ادامه داد:18 مسجد شهرستان دارای روحانی اعزامی مستقر و 12 مسجد نیز از روحانی و امام جماعت بومی بهره می برند.
مسئول رسیدگی به امور مساجد شهرستان زیرکوه اذعان داشت:تعداد 95 مسجد شهرستان بدون روحانی است و نماز به صورت فرادی اقامه می شود که انتظار داریم در خصوص اعزام روحانی به این مساجد،حمایت و همکاری از طرف نهادهای مربوطه صورت گیرد.
وی با اشاره به روز جهانی مساجد، گفت: غبارروبی و تمیزکاری مساجد توسط مردم و روحانیت،سرکشی از روحانیون مساجد شهر و روستا با حضور امام جمعه و جمعی از مسئولان وتقدیر از روحانیون مساجد از جمله برنامه های این روز خواهد بود.
دنیایی بیان داشت: در حال حاضر پیگیر راه اندازی مهد کودک در کنار مساجد سطح شهر هستیم تا والدین با خیال راحت بتوانند در برنامه های مساجد شرکت نمایند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا