عمومی

پاسداری راهی نا تمام…

عضو مجمع حلقات صالحین شهیدان طهرانی مقدم،حججی و عطائی ، پایگاه مقاومت بسیج حضرت فاطمه الزهرا س شاهرخت به بهانه روز پاسدار یادداشتی با عنوان پاسداری راهی ناتمام به رشته تحریر درآورده است.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،پاسدار درس پاسداری را از سردار بی سر آموخت،از خورشید سوم ولایت سید الشهداء.
پاسدارسر داد تا ثابت کند،پاسدار سر می دهد تا سر سرزمینش همیشه بالا باشد،سپاه آن سپر پولادینی است که لطفش نه تنها ایجاد امنیت است بلکه در کنار مردم بودن نیز هست،کمک حال مردمی که زلزله آمد و همه دار و ندارشان را با خاک یکسان کرد،آنگاه بود که نیرو های دلاور سپاه با همکاری سایر نیرو های نظامی و دولتی به دل و خانه های آسیب دیدگان نشاط و امیدی بخشیدن.
سپاه و پاسدار آنقدر عظیم هستند که قلمم توان وصفش را ندارد، سپاه گلی، که عطر آن بسیج است و با پرورش نیرو های بسیجی فضای کشور را معطر کرده و آن بسیج مستضعف با توان است که به جان و روان مستضعفین جهان نیرو می دهد،
سپاه آن قدرت عظیم است که همیشه گوش به فرمان ولی امر مسلمین جهان است و پاسداری از اسلام وکشور در خونش جریان دارد.پاسدار انسان فداکاریست که غریبانه زندگی می کند،عاشقانه کار می کند و مظلومانه به شهادت می رسد. آن جوانی که سخت ترین آزمون ها و گزینش هارا پیمود تا به خدمت مردم درآید و از روی عشق راه عاقلانه را انتخاب نمود،ما اکنون آرامش و امنیت کشورمان را مدیون روح خدا خمینی کبیر(ره) هستیم که انقلاب را بنیان نهاد و سپاه را تاسیس نمود،نفس مان را مدیون پاسداران و نظامیانی هستیم که نفسشان به شماره می افتد تا ما نفس بکشیم،مدیون آن پاسداری هستیم که دلتنگی را انتخاب کرد تا جایمان تنگ نشود.
در آخر بگویم که جان دادن و دل دادن و از سر گذشتن سرگذشت پاسدار است.
یه امامی،سرش رفت ولی قولش نه یه سپاهی سرش رفت ولی قولش نه
من به قربان جوانی که برفت در ره عشق آن جوانی که بشد دور زعشق
پاسدار پاسبان عشق است و عاشق…
از ابتدای تاریخ،جنگ و خونریزی های متعددی بوده و افراد و جوانانی برای حفظ و ناموس و کشور به مقابله با دشمن و دفاع پرداختند.
یکی از وقایعی که پاسدار و پاسبانی را به ما یادآور می شود،گذشته سرخ ما عاشوراست،امام حسین ع گل پرپرشده ای هست که سرش را داد تا سر همه ی مسلمانان بالا بماند،سری که می گفت مرگ با عزت بهتر از زندگی با ذلت است و امر به معروف و نهی از منکر کرد که ما ادامه دهنده ی راهش باشیم،یکی از این افرادی که راه امام حسین ع را ادامه می دهد، پاسدار است-پاسداری که سرداد تا روسری ازسر زنان جامعه ما نیفتد،تااسلام و جمهوری اسلامی استواربماند.
پاسدار باالگو قرار دادن سید الشهداء،آن امامی که روز ولادتش را به پاس پاسبانی از اسلام و مردم(روز پاسدار)نامیدند،دفاع میکند و خواهد کرد،چه از مرز و چه از فرهنگ،پاسدار بیشترین توهین ها را می شنود، و به زیباترین حالت شهید می شود و ثابت می کند که پاسبان مردم و اسلام است.
پاسدار آن عطر گلی است که در یکی از مطمئن ترین مراکز بزرگ کشور آموزش دیده،آنجایی که به همه اقشارو در همه ی زمان ها توجه می کند،سپاهی که هنگام وقوع حوادث(آتش سوزی،زلزله ،سیل و …)به درد همه می رسد حوادثی که آسیب زیادی به مردم واردمی کند.
سپاه یک نوع همدم است،همدمی که به همه ی مسائل توجه می کند و گوشش به فرمان رهبر انقلاب است،همان مکانی که اقتدار کشور به دست اوست و اگر سپاه و پاسداران نبودند،ما نبودیم چون عمل سپاه ،اجرای صریح فرمایشات رهبری است و الحق که سپاه حق است.
محسن نمونه ای از پاسداران عاشقیست که سرش را دادبرای جمهوری اسلامی،او سرش را برای اسلام و مردم داد که به همه ی افرادی که اسلام را نمیخواهند و فقط حرف از جمهوریت می زنند ثابت کرد که فقط جمهوریت و اسلامیت مکمل یکدیگرند.
من نفس نفس کشیدنم را مدیون آن نفس هایی هستم که در سخت ترین مراحل بودند و دور از خانواده زندگی می کردند.
ای پاسدار تو کسی هستی که از برای عشق آسمانی(خدا)به خاطر عشق زمینی شهید شدی،ای پاسدارشهادتت،عروسی آسمانی بزرگیست،عروسیت مبارک
من شرمنده ی امام خمینی (ره) هستم که انقلاب را به پا کرد و سپاه پاسداران را بنیان نهاد و شرمنده امام خامنه ای(مد ظله العالی) هستم که این نهضت را متداوم نگه داشت و با تربیت نیرو های انقلابی و پاسدار ،زمینه ساز روح سبز و نهضت مهدوی می شود(ان شاء الله) و درآخرمن شرمنده ی عشق تو که دور از تو هست و نفس های به شماره افتاده ات هستم و این را همه بدانیم که پاسداری،راهی تمام نشدنی ست….
نویسنده:عضو مجمع حلقات صالحین شهیدان طهرانی مقدم،حججی و عطائی-پایگاه مقاومت بسیج حضرت فاطمه الزهرا س شاهرخت.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا