عمومی

پدافند غیر عامل یک موضوع حساس است که باید بطور ویژه به آن پرداخته شود

فرمانده انتظامی زیرکوه گفت: پدافند غیر عامل یک وضعیت خاص و یک موضوع حساس و بسیار مهم است که باید به آن به صورت ویژه پرداخته شود.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، سرهنگ جواد بخشی در صبحگاه مشترک اعضای شورای مدیریت بحران زیرکوه با گرامی داشت یاد و خاطر شهدا، اظهارداشت:پدافند غیر عامل یکی از موضوعات مهمی است که همیشه مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز بوده است.
فرمانده انتظامی زیرکوه، خاطرنشان کرد:تاریخچه پدافند غیر عامل به خلقت انسان و انسانهای نخستین برمی گردد و از آن زمان تا امروز یکی از مجموعه اقدامات بشر در جهت کاهش خطرات انسانی و جانی و … بوده است.
وی تصریح کرد:شهرستان زیرکوه شهرستانی مرزی است که روی گسل زلزله قرار دارد و تاریخ شهرستان نشان می دهد که تا کنون حوادث طبیعی زیادی در این شهرستان اتفاق افتاده است و از این جهت اهمیت پدافند غیر عامل در این شهرستان چندین برابر می شود.
بخشی، ادامه داد: تمام تلاشهای دستگاههای ذی ربط باید در مسیری اتفاق بیفتد که کمترین آسیب را برای جامعه و این شهرستان به همراه داشته باشد.
فرمانده انتظامی زیرکوه با تاکید بر آموزش و فرهنگ سازی، گفت: خوشبختانه در این راستا اتفاق خوبی در حال روی دادن است و آموزش این امر از مدارس شروع شده و کم کمکم در سطح جامعه نهادینه می شود.
وی با اشاره به تعامل و هم افزایی و هماهنگی دستگاههای ذی ربط و تمرین و همکاری و هماهنگی در زمان بحران و خطر ،‌بیان داشت:این ارتباط و همدلی بین بخشی باید در بین دستگاههای متولی این امر باشد و باید با اجرای تمرین ها و سناریوهای فرضی آمادگی لازم را جهت مقابله با بحرانهای واقعی کسب نمایند.
بخشی، تاکید کرد: پدافند غیر عامل یک وضعیت خاص و یک موضوع حساس و بسیار مهم است که باید به آن به صورت ویژه پرداخته شود.
فرمانده انتظامی زیرکوه اذعان داشت:امروز پلیس به دنبال این است تا با تعامل و همدلی با دستگاهها در حوزه پدافند غیر عامل و استفاده از ظرفیت رسانه ای و خبرنگاران،این پیام را منتقل کنیم که امروز پلیس و همه دستگاههای امدادی همراه با هم در کنار مردم و همراه با مردم با روحیه جهادی با تلشت و پشتکار خود از تمام ظزفیت های برون سازمانی و درون سازمانی در سطح شهرستان استفاده خواهد کرد و قطعا این تعامل و هماهنگی و همدلی در زمان حوادث واقعی بسیار مثمر ثمر خواهد بود.
وی ادامه داد: سعی ما بر این است تا در این هفته برنامه های مختلفی در سطح شهرستان و مدارس برگزار شود تا این فرهنگ آشنایی و اهمیت پدافند غیر عامل در جامعه بیش از بیش نهادینه شود و روز به روز بر سطح امادگی دستگاههای ذی ربط افزوده شود.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا