عمومی

پروژه های اشتغال مرزنشینان تامین اعتبار و اجرایی گردد

به گزارش زیرکوه نیوز،مهندس علی امینی معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری در بازدید از پروژه انسداد مرز زیرکوه که با حضور مسِولان بالادستی انجام شد،گفت : از محل اعتبارات ابلاغی وزارت کشور در حوزه ی عمرانی مرز تاکنون بیش از ۱۵ کیلومتر از جاده های مرزی حوزه ی شهرستان با اعتباری بالغ بر ۵ و نیم میلیارد تومان روکش اسفالت شده و بیش از ۲۰ کیلومتر از جاده ای مرزی دچار خرابی گسترده است که نیاز به بازسازی اساسی و روکش دارد.

وی افزود : در حوزه زیرساخت آبرسانی نیز بیش از ۶۵ کیلومتر لوله گذاری شده و بیشتر پاسگاههای مرزی حوزه شهرستان آب شرب پایدار دارند ومطالعه و عملیات اجرایی آبرسانی به سایر پاسگاهها و برجک های مرزی توسط شرکت آب و فاضلاب در دست اقدام است.

مهندس امینی ادامه داد : با تلاش اداره برق شهرستان برقرسانی به اماکن نظامی مستقر در مرز با استفاده از اعتبارات ابلاغی وزارت کشور و استانداری در کمترین زمان صورت گرفته است و در برخی جاها نیاز به تقویت میباشد.

امینی افزود : در سالجاری از محل ۲۰ درصد اعتبارات سوخت مرزی روستاهای شعاع ۲۰ کیلومتری مرز در مرحله ی اول بیش از یک میلیارد و سیصد میلیون تومان به شهرستان اختصاص یافته که در سه پروژه ابخیزداری مناطق مرزی و قنوات چاه زرد و ملکی هزینه خواهد شد و برای اعتبارات مرحله دوم مرز نیز در حوزه احیا و مرمت قنوات و کشاورزی و اصلاح شبکه های آبرسانی دیگر روستاها اولویت بندی طرح ها انجام و پیشنهاداتی برای تامین اعتبار داده شده است .

وی گفت: بیش از ۸۲ درصد مردم شهرستان در روستاها و مناطق عشایری ساکن هستند و معیشت مرزنشینان از راه دامداری و کشاورزی تامین میشود که در خشکسالی آسیب دیده اند و ابراز امیدواری کرد با توجه به بازدید میدانی مسولین محترم وزارت کشور و استانداری پروژه های اشتغال مرزنشینان که توسط شهرستان پیشنهاد گردیده تامین اعتبار و اجرایی گردد.

به گفته امینی شتر داری ، صنایع دستی و دامداری و توسعه کشاورزی با استفاده از انتقال آب های مرزی از جمله ظرفیت های مناسب این مناطق است که توجه به آن می تواند در ماندگاری جمعیت در مناطق مرزی و توسعه اشتغال و امنیت موثر باشد.

گفتنی است،در این برنامه نیازها و زیرساخت های عمرانی بازارچه ی مرزی یزدان نیز  مورد رسیدگی و بازدید قرار گرفت

 

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا