عمومی

پيام سوم خرداد و فتح خرمشهر اينست كه با دست خالي هم مي شود با اتكا به خداوند در مقابل هر دشمني به پيروزي رسيد

جانشین سپاه انصارالرضای استان خراسان جنوبی گفت:پيام سوم خرداد و فتح خرمشهر اينست كه با دست خالي هم مي شود با اتكا به خداوند با ايثارگري و توجه به جوانان و توان داخلي در مقابل هر دشمني به پيروزي رسيد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،جانشين سپاه انصارالرضا(ع)صبح امروز در صبحگاه مشترك نيروهاي نظامي و انتظامي و بسيجيان شهرستان زيركوه كه به مناست سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر با حضور مسئولين شهرستان و نيروهاي نظامي و انتظامي و بسيجيان شهرستان زيركوه در محل ناحيه زيركوه برگزار شد،ضمن تبريك و تهنيت سالروز فتح خرمشهر،بيان كرد:درسال ۱۳۵۹ صدام از مرز شلمچه كه با خرمشهر ۱۵كيلومتر فاصه دارد وارد ايران شد و شروع به اشغال و پيشروي به سمت خرمشهر كرد،ولي به دليل ازخودگذشتگي و ايثارگري و رشادت مردم و رزمندگاني كه به صورت پراكننده در منطقه حضور داشتند،عراق اين مسير۱۵كيلومتر تا خرمشهررا بعد از ۳۴روز و به دليل خيانتي كه اتفاق افتاد و نيروهاي مردمي را مجبور به خروج از شهر كرد،موفق به فتح خرمشهر شد.
سرهنگ اسماعيلي ادامه داد:بعد از اشغال خرمشهر،عمليات بيت المقدس بعد از دو،سه عمليات طريق القدس،فتح المبين كه رزمندگان اسلام به موفقيت رسيده بودند،اتفاق افتاد و به دليل وسعت زياد منطقه عملياتي ۵۴۰۰كيلومتر و موانع ايجاد شده درداخل و اطراف خرمشهر،استفاده از نيروهاي گارد زرهي و ويژه عراق و إرائه راهكارو شيوه ي جنگي ودفاعي به روز توسط شوروي آمريكا و اسراعيل غاصب به عراقيها،از اهميت و حساسيت ويژه اي برخورداربود.
وي ادامه داد: در عمليات بيت المقدي براي اولين بار،عراقيها جوخه هاي اعدام را در پشت خطوط دفاعي خود قرار داده بودند كه هيچكس از نيروهاي آنان فكر فرارهم نكند و يكي از فرماندهان قدر خود را فقط مسئول مين گذاري اطراف خرمشهر كرده بودند ولي سرانجام باعنايات خداوند سبحان و توجهات ائمه اطهار و فداكاري و رشادت رزمندگان اسلام و شهداي عزيز سرانجام خرمشهر در سال ۶۱آزادشد و وقتي خبر آزادسازي خرمشهر به حضرت امام(ره)كه همواره پيگيرمسائل جبهه و عمليات هاي رزمندگان بودند و بيشتر عمليات ها را خود ايشان به عنوان فرمانده كل قوا رهبري مي كردند،رسيد،امام فرمودند:خرمشهر را خدا آزاد كرد.
جانشين سپاه انصارالرضا(ع)در ادامه افزود: پيام سوم خرداد و فتح خرمشهر اينست كه با دست خالي هم مي شود با اتكا به خداوند با ايثارگري و توجه به جوانان و توان داخلي در مقابل هر دشمني به پيروزي رسيد.
وي دربخش ديگري از سخنان خود گفت: ما امروزدر موضوع اقتصادي مواجه با جنگ تمام عياراقتصادي توسط جبهه استكباربه سركردگي آمريكا هستيم،لذا تكليف مديران و مسئولان اجرايي كشور اينست كه كشور را مديريت كنند و وسايل و لوازم آسايش و آرامش جامعه را تأمين كنند وتكليف مردم عزيز و هميشه در صحنه هم اينست كه تحت تأثير جو رسانه اي دشمن قرارنگيرند.
وي خاطرنشان كرد: اگر در فتح خرمشهر ما منتظر كمك هاي خارجي بوديم به پيروزي نمي رسيديم،امروزه هم در جنگ اقتصادي با دشمن و جبهه استكباربايد همت كنيم و از توان وظرفيت داخلي كشور خودمان استفاده كنيم . ان شاءا…پيروزي نهايي نزديك است.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا