عمومی

پیش بینی برداشت 1900 تن انگور از تاکستانهای زیرکوه

هکتارانگور باروردر تاکستانهای شهرستان زیرکوه وجود دارد که پیش بینی می شود از این میزان سطح زیر کشت حدود 1900 تن انگور برداشت شود.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز؛شهرستان زیرکوه یکی از شهرستانهای مستعد استان خراسان جنوبی برای کاشت انگور به حساب می آید.
انگور کشت شده در تاکستانهای این شهرستان بیشتر از نوع عسکری بوده اما گونه های حسینی ، یاقوتی،الهی ، مایه میشی و انگور سیاه نیز در این شهرستان برداشت می شود.
در حال حاضر با پایان یافتن برداشت انگور نوبرانه از تاکستانهای روستاهای چشمه بید و همت آباد ، آغاز برداشت انگور از تاکستانهای روستای محمد آباد به عنوان بزرگترین مرکز کاشت و برداشت انگور شهرستان زیرکوه آغاز شده است.
این روستا با 150 هکتار سطح زیر کشت به عنوان بزرگترین روستای تولید کننده انگور در شهرستان زیرکوه شناخته می شود که به علت برخورداری از آب شیرین و گوارا و خاک مناسب انگور این روستا از کیفت بسیار بالایی برخوردار بوده و در سطح استان خراسان جنوبی و استانهای همجوار علاقه مندان فراوانی دارد.
محصول برداشت شده از تاکستانهای روستای محمد آباد علاوه بر مصرف داخلی شهرستان به استانهای خراسان رضوی ، سیستان و بلوچستان و شهرستانهای همجوار صادر می شود.
پیش بینی برداشت 1900 تن انگور از تاکستانهای زیرکوه
مدیر جهاد کشاورزی زیرکوه در این خصوص،گفت:شهرستان زیرکوه از لحاظ اقلیمی و آب و هوایی دارای چند اقلیم متفاوت است و به همین جهت تنوع محصول در این شهرستان زیاد است.
بنی اسدی با اشاره به وجود تاکستانهای انگور در شهرستان زیرکوه،خاطرنشان کرد: 270 هکتارانگور باروردر تاکستانهای شهرستان زیرکوه وجود دارد که پیش بینی می شود از این میزان سطح زیر کشت حدود 1900 تن انگور برداشت شود.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا