عمومی

پیش بینی خرید 3 هزار تن گندم مازاد از کشاورزان زیرکوه

مدیر جهادکشاورزی زیرکوه با اشاره به خرید تضمینی گندم از مراکز فرعی خرید ،گفت: تا کنون یک هزار و 500 تن گندم مازاد از کشاورزان زیرکوه خریداری و تحویل سیلو گردیده و پیش بینی می شود این رقم به 3 هزار تن گندم برسد.

محمد بنی اسدی ظهر امروز در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز، اظهارداشت: یک هزار و 690 هکتار از اراضی زیرکوه زیر کشت گندم قرار دارد وپیش بینی می شود از این سطح زیر کشت بیش از 5 هزار تن گندم برداشت شود.
بنی اسدی از افزایش ده درصدی محصول گندم نسبت به سال گذشته در شهرستان زیرکوه خبر داد و گفت: با توجه به انجام زیر ساخت هایی که در یکی دو سال گذشته صورت گرفته است،پیش بینی می شود باز هم افزایش تولید محصول گندم در شهرستان وجود داشته باشد.
مدیر جهاد کشاورزی زیرکوه تصریح کرد:استفاده از بذرهای اصلاح شده،مراقبت های کارشناسان و به کارگیری توصیه های کارشناسان توسط کشاورزان،باعث افزایش برداشت محصول گندم از مزارع شهرستان شده است.
بنی اسدی اذعان داشت:از ابتدای کاشت گندم تا زمان برداشت،نظارت مستمر توسط 4 کارشناس جهاد کشاورزی بر مزارع گندم شهرستان صورت گرفته است و در راستای کیفیت و برداشت بیشتر محصول اقداماتی چون مبارزه با سن گندم و مبارزه با ملخ انجام شده است.
وی با اشاره به ارقام گندم گشت شده در شهرستان زیرکوه، تصریح کرد: در سال جاری ارقامی نظیر بک کراس روشن،ارک،پیشگام ،افق،روشن و سیروان در مزارع این شهرستان کشت شده است.
مدیر جهاد کشاورزی زیرکوه خاطرنشان کرد:برداشت گندم از سطح زیر کشت گندم شهرستان به وسیله 7 دستگاه کمباین در حال انجام است.
وی با اشاره به خرید تضمینی گندم از مراکز فرعی خرید ،گفت: تا کنون یک هزار و 500 تن گندم مازاد از کشاورزان زیرکوه خریداری و تحویل سیلو گردیده و پیش بینی می شود این رقم به 3 هزار تن گندم برسد.
بنی اسدی با اشاره به برداشت جو در سطح شهرستان نیز ،اذعان داشت:400 هکتار از مزارع شهرستان، زیر کشت محصول جو قرار دارد و پیش بینی می شود از این میزان سطح زیر کشت حدود هزار تن جو برداشت شود.
مدیر جهاد کشاورزی زیرکوه با بیان اینکه جوی برداشت شده معمولا در سطح شهرستان به مصرف می رسد،گفت:برای اولین بار در سال جاری تا کنون حدود 140 تن جوی مازاد کشاورزان خریداری و تحویل سیلو گردیده است .

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا