عمومی

چاه زرد 15 ساعت پس از سیل ویرانگر همچنان نیازمند کمک

روستای چاه زرد زیرکوه در حالی که 15 ساعت از سیل ویرانگر شب گذشته را سپری می کند، همچنان نیازمند کمک مسئولان است.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، در حالی که روستای مرزی چاه زرد 15 ساعت از سیل ویرانگر شب گذشته را سپری می کند، همچنان نیازمند کمک مسئولان است.
علاوه بر آبگرفتگی حیاط اکثر منازل،کوچه و خیابانهای این روستای مرزی همچنان مملو از گل و لای برجای مانده از سیل است و تردد اهالی را با مشکل مواجه کرده است.
لاشه برخی از دامها که بر اثر سیل تلف شده اند همچنان در گوشه و کنار این روستا به چشم می خورد.
اگر چه دو دستگاه لودر، دو دستگاه بولدوزر و یک دستگاه گریدر در این روستا مشغول پاکسازی معابر هستند، اما شواهد و صحبت های اهالی حکایت از عدم هماهنگی بین دستگاههای امدادرسان و سردرگمی امدادرسانان داشت.
در حالی که برخی ها اصرار بر پاکسازی معابر این روستا دارند، اما برخی از مردم و مسئولان ،اولویت روستا را بستن سیل بند بالادست روستا می دانند تا از حادثه بعدی جلوگیری شود.
اهالی روستا از عدم مدیریت صحیح که باعث بروز این حادثه دردناک شد، شدیدا گلایه مند هستند و می گویند: در حالی که روز قبل سیل ، حفاظ اطراف روستا را ویران کرده بود و برخی از منازل دچار آبگرفتگی گردید، اما هیچ اقدامی برای ترمیم این نقطه صورت نگرفت و سیل بعدی باعث خسارت سنگین به اهالی این روستا گردید.
ساکنین این روستا که از روز قبل از سیل ویرانگر، شاهد اقدامات مسئولان بوده اند، می گویند: آنچه در روستای چاه زرد زیرکوه اتفاق افتاد، مدیریت بحران نبود بلکه بحران مدیریت بود.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا