عمومی

کارگاه پیشگیری از آسیب های اجتماعی ویژه قشر تاثیرگذار زیرکوه برگزار شد

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان زیرکوه در این کارگاه گفت: کسانی که قلیان و سیگار استعمال می‌کنند، 60 درصد بیشتر از افراد معمولی به سمت اعتیاد کشانده می‌شوند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان زیرکوه در کارگاه سبک زندگی اسلامی و دوری از آسیب‌های اجتماعی به معرفی انواع مواد مخدر و روان‌گردان پرداخت و اظهار داشت: آسیب‌های اجتماعی و به ویژه مواد مخدر یکی از عوامل اصلی فروپاشی بنیان خانواده‌ها است.
محمد فلاحی با بیان اینکه 250 میلیون معتاد در جهان وجود دارد، گفت: سیگار و قلیان دروازه ورود به اعتیاد است.
وی افزود: کسانی که قلیان و سیگار استعمال می‌کنند، 60 درصد بیشتر از افراد معمولی به سمت اعتیاد کشانده می‌شوند.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان زیرکوه، دوستان ناباب، خانواده ناسالم و کم‌توجهی والدین به فرزندان را از زمینه‌های دچار شدن فرزندان به اعتیاد دانست.
فلاحی تصریح کرد: خانوده‌ها به این نکته توجه داشته باشند چنانچه پولی در اختیار فرزندشان قرار می‌دهند به نحوه خرج کردن آن نیز نظارت داشته باشند، به خواسته‌های فرزندان گوش دهند و زمانی را برای درد دل با جوان در نظر بگیرند.
کارشناس ارشد روان‌شناسی بالینی و مدرس پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اظهار داشت: آسیب‌های اجتماعی که جامعه را تهدید می‌کند، گستره وسیعی دارد که از آن جمله می‌توان به استفاده نادرست از موبایل و اینترنت و مواد مخدر اشاره کرد.
محمد حسن دلاکه ضمن بیان آسیب‌های نوین که سبب طلاق و فروپاشی کانون خانواده‌ها شده است، راههای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی را بیان کرد و افزود: نقش فرد و خانواده‌ها در دستگاه‌های اجرایی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بسیار مهم و حیاتی است.
حجت الاسلام احمد اسماعیلی سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زیرکوه هدف از برگزاری این کارگاه را توجیه اقشار تأثیرگذار و کسانی که تریبون مساجد، هیئت مذهبی و همچنین آموزشگاه‌ها در اختیارشان هست نسبت به پدیده شوم قرن یعنی آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد عنوان کرد.
لازم به ذکر است، این کارگاه آموزشی با حضور 60 نفر از مبلغان، مداحان، مسئولان هیئت‌های مذهبی، اساتید و معلمان حوزه دین به مدت چهار ساعت در سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان زیرکوه برگزار شد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا