عمومی

کاهش اثرات بلایای طبیعی با آگاهی بخشی به جامعه/برگزاری مانور زلزله در 15 آذرماه

فرماندار زیرکوه با اشاره به نقش مردم در پیشگیری و کاهش اثرات سوانح طبیعی گفت: با آگاهی بخشی به مردم بخصوص قشر دانش آموز میتوان تا حد زیادی اثرات بلایای طبیعی را در جامعه کاهش داد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،حجت الله خانزاده در جلسه برنامه ریزی برگزاری مانور ایمنی در برابر زلزله ،با اشاره به قرار گرفتن استان خراسان جنوبی و بخصوص شهرستان زیرکوه در مناطق حادثه خیز کشوراظهارداشت:شهرستان زیرکوه دارای گسل های فعال است که هر ۱۰ تا ۱۵ سال شاهد زلزله های با ریشتر بالا در این شهرستان می شود و خسارت های جانی و مالی زیادی برای این منطقه به بارآورده است.
فرماندار زیرکوه به نقش مهم آموزش برای کاهش این خسارت ها اشاره کرد و اذعان داشت: آموزش و پرورش می تواند با آموزش در مدارس در این حوزه نقش پررنگ و مهمی داشته باشد.
خانزاده با اشاره به نقش مردم در پیشگیری و کاهش اثرات سوانح طبیعی خاطرنشان کرد:با آگاهی بخشی به مردم بخصوص قشر دانش آموز می توان تا حد زیادی اثرات بلایای طبیعی را در جامعه کاهش داد.
برگزاری مانور زلزله در 15 آذرماه
مدیر آموزش و پرورش زیرکوه نیز در این جلسه از برگزاری مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس شهرستان در تاریخ ۱۵ آذر همزمان با مدارس سراسر استان خبر داد و افزود: این مانور با هدف آمادگی برای رویارویی با زلزله و کاهش تلفات و خسارت ناشی از حوادث و بلایای طبیعی و ایجاد آمادگی دانش آموزان برای واکنش های صحیح و سریع در برابر زلزله در کلیه مدارس شهرستان برگزار خواهد شد.
علیرضا مهدی پور گفت:مانور زلزله درچند مدرسه به صورت نمادین با حضور مدیران و اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان اجرا خواهد شد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا