عمومی

کاهش اعتبار مناطق محروم براي محروم ترين شهرستان استان

سهم زيرکوه از اعتبار ماده 180 (مناطق محروم) نسبت به سال قبل کاهش يافته است.

رئيس شوراي اسلامي شهرستان زيرکوه گفت: امسال از 93 ميليارد تومان اعتبار ماده 180 استان فقط 5 ميليارد و 100 ميليون تومان سهم زيرکوه شد که معادل 5.5 درصد اعتبارات استان است.
«محمدموهبتي» افزود: پارسال 6.7 درصد اعتبارات مناطق محروم به اين شهرستان اختصاص يافته بود. به گفته وي، سهم اين شهرستان از اعتبارات تملک دارايي ها 7.3 درصد است و با توجه به اين که زيرکوه براساس گزارش سازمان مديريت و برنامه ريزي محروم ترين شهرستان استان است انتظار مي رفت از اعتبارات مناطق محروم (ماده 180) سهم بيشتري به دست آورد.
وي ادامه داد: پس از اعلام سهم شهرستان از اعتبار مناطق محروم در شوراي برنامه ريزي استان و درج آن در سايت هاي خبري افراد زيادي از زيرکوه به فرمانداري و شوراي اسلامي اين شهرستان مراجعه کرده و زبان به گلايه گشوده اند. وي گفت: موضوع از طريق فرمانداري به صورت مکتوب و تلفني به استاندار، نماينده مردم زيرکوه و قاينات در مجلس شوراي اسلامي و سرپرست سازمان مديريت و برنامه ريزي استان منعکس شده است.
فرماندار زیرکوه نیزمیزان اعتبارات شهرستان از محل تملک دارای‌های سرمایه‌ای استان در سال جاری را مبلغ 48 میلیارد ریال عنوان کرد .
خانزاده در این خصوص می گوید: این اعتبارات بر اساس سه شاخص جمعیت، وسعت و محرومیت بین شهرستان‌های استان توزیع شده است که سهم شهرستان زیرکوه معادل هفت و یک دهم درصد اعتبارات استان است.
فرماندار زیرکوه با اشاره به مبلغ پایین اعتبارات در سال جاری افزود: بودجه امسال کشور انقباضی بسته شده است بنابراین اعتبار شهرستان به صورت قطره چکانی بین دستگاه‌های اجرایی شهرستان توزیع می‌شود و باید با کمترین هزینه بیشترین بازدهی از اعتبارات را داشته باشیم.
خان‌زاده در پایان اضافه کرد: یک‌میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات راه‌اندازی شهرستان‌های جدیدالتاسیس به شهرستان اختصاص یافته که صرف‌ راه‌اندازی ادارات و تکمیل و تجهیز ساختمان‌های ادارات در شهرستان میشود.
منبع: روزنامه خراسان – زیرکوه خبر

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا