عمومی

کاهش 16 درصدی تصادفات منجر به فوت در زیرکوه

فرمانده پلیس راه قاین، زیرکوه از کاهش 16 درصدی تصادفات منجر به فوت نسبت به مدت مشابه سال گذشته در زیرکوه خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،‌سرهنگ کاظمی در شورای ترافیک شهرستان زیرکوه با اشاره حوادث جاده ای شهرستان زیرکوه،‌اظهارداشت: از ابتدای سال 96 تا کنون 5 فقره تصادف منجر به فوت در محورهای شهرستان زیرکوه اتفاق افتاده است که متاسفانه بر اثر این حوادث 5 نفر جان خود را از دست داده اند.
فرمانده پلیس راه قاین، زیرکوه با بیان اینکه تصادفات منجر به فوت در شهرستان زیرکوه نسبت به سال گذشته با کاهش 16 درصدی مواجه بوده است،‌گفت:البته در تصادفات جرحی این مورد دارای رشد بوده است .
وی خاطرنشان کرد: جاده زهان با 40 درصد حوادث ، بیشترین آمار حوادث شهرستان زیرکوه را به خود اختصاص داده است.
سرهنگ کاظمی با انتقاد جدی از روکش آسفالت محور افین، اذعان داشت:اجرای روکش آسفالت بدون در نظر گرفتن سایر موارد ایمنی ، جواب عکس خواهد داد و حوادث بیشتری به دنبال خواهد داشت.
فرمانده پلیس راه قاین، زیرکوه با اشاره به اینکه به عقیده من اولویت اول محور زهان،نصب حفاظ، گارد، تعریض راه و بخشندگی راه است: بیان داشت: حوادث در جاده زهان بسیار بالاست و اگر سرعت طرح را افزایش دهیم قطعا جواب عکس خواهیم گرفت بنابراین اولویت اول این مسیر توسعه بستر راه و نصب حفاظ و گاردریل است.
وی ادامه داد: در دل بیشترین حوادثی که در تقاطع ها اتفاق افتاده است باز هم تقاطع افین بین افین قدیم و جدید در همین محور زهان دیده می شود و تقاطع بهمن آباد و فندخت هم جزء تقاطع های خطرناک و حادثه ساز زیرکوه است که پیگیر اصلاح و آرام سازی این مسیر هستیم.
کاظمی به پیچ شن شویی حاجی آباد اشاره کرد و تاکید کرد: باید نسبت به این مهم توجه شود و حداقل موارد ایمنی را در این نقطه رعایت کنند.
فرمانده پلیس راه قاین، زیرکوه با انتقاد از نصب سرعتگیرهای غیر اصولی در جاده ها و راههای روستایی ، خاطرنشان کرد: راهداری باید نسبت به نصب سرعتکاه به جای سرعتگیر آن هم بر اساس استانداردها در راههای روستایی اقدام نماید تا سرعت ماشین ها کنترل شود.
وی با اشاره به آسفالت راههای بین مزارع ، گفت: حوادث زیادی در این مسیرها اتفاق افتاده است و انتظار نصب علائم هشداردهنده و خط کشی این مسیرها را داریم.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا