عمومی

کاهش 20 درصدی جرائم در ماه مبارک رمضان

دادستان زیرکوه از کاهش 20 درصدی جرائم در ماه مبارک رمضان نسبت به سایر ماهها خبرداد.

حجت الاسلام جلالی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری زیرکوه نیوز،اظهارداشت:نقش اعتقادات مذهبی بر اعمال و رفتار انسان معتقد امری انکار ناپذیر است زیرا اعتقادات مذهبی در تمامی اعمال و رفتار انسان مومن منعکس شده او را به انجام اوامر الهی تشویق و از مناهی باز می دارد.
دادستان زیرکوه با اشاره به تاثیر ماه مارک رمضان در کاهش جرم،خاطرنشان کرد:کاهش میزان جرایم در ماه رمضان واقعیتی آشکار است چرا که هر ساله با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، تعداد جرایم وقوعی کاهش می یابد و به تبع آن احساس امنیت در میان مردم نیز بیشتر می شود و ماه رمضان این فرصت را ایجاد می کند که ذهن جامعه از ناپاکی ها، ناهنجاری ها و وقایع تلخ و تکان دهنده پاک شود و موج احساس ناامنی فروکش کند.
وی با بیان اینکه ،این ماه، ماه خودسازی و پرورش روح، ماه عبادت و بندگی، ماه نزول قرآن، ماه ولایت و ماه لیله القدر است،تصریح کرد: همانطور که در روایات وارده شده،تزدیکی به خدا وقرآن ،انسان را ازگناه وجرم باز میداردوباتوجه به سفره های قرآنی در ماه مبارک رمضان ، وقوع جرم در شهرستان زیرکوه کاهش محسوس داشته است.
جلالی از کاهش 20 درصدی جرم در ماه مبارک رمضان نسبت به ماههای گذشته خبر داد وگفت: بشترین جرم اتفاق افتاده در شهرستان زیرکوه مربوط به اراضی ملکی وتصرف عدوانی است که البته بیشتر پرونده ها به صلح وسازش ختم می شود.
دادستان زیرکوه بیشترین جرم اتفاق افتاده در بین جوانان و نوجوانان شهرستان را ایراد ضرب و جرح عمدی عنوان کرد و به جوانان توصیه کرد: جوانان خود را بامعارف قرآنی پیوند دهند؛چون پیوند با معارف قرآنی انسان را از گناه وخطا وجرم باز می دارد وراه سعادت انسان را هموار میکند وتضمین کننده خیر دنیا وآخرت انسان است.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا