عمومی

کسانی که جنایات آمریکا را کوچک جلوه دهند، اجنبی هستند

امام جمعه زیرکوه گفت: آنهایی که امروز می‌خواهند جنایات آمریکا را در چشم ملت ایران کوچک جلوه دهند، اجنبی هستند و کوچک شمردن این جنایات خیانت به ملت ایران است.

به گزارش خبرگزاری فارس از زیرکوه حجت الاسلام غلامرضا مرتضائی نیا در خطبه های نماز جمعه شهر حاجی آباد به بیان فضائل ماه مبارک رمضان پرداخت و اظهارداشت:ماه‌رمضان،‌ماه دعا و مناجات و فرصت مناسبی برای خودسازی و تهذیب نفس است.
امام جمعه زیرکوه با اشاره به ایام شهادت حضرت علی (ع) خاطرنشان کرد: از مردم و مسولین انتظارداریم آنچه در توان دارند به خرج دهند و لیالی قدر و ایام شهادت حضرت علی (ع) را با شکوه هر چه تمام تر برگزار نمایند.
مرتضائی نیا شب قدر را شب نزول قرآن ، نزول رحمت الهی و شب رقم خوردن سرنوشت انسانها معرفی کرد و افزود: شب های بزرگ قدر را قدر بدانید و در این شب ها فرصتی برای تهجد و شب زنده داری قرار دهید و دلهایتان را باذکر قرآن و دعانورانی کنید.
خطیب جمعه زیرکوه با اشاره به دوازدهم تیرماه سالروز حمله آمریکا به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: آمریکا وحشی ترین رژیم دنیاست ویکی از اسناد بزرگ جنایتات آمریکا شلیک به هواپیمای مسافربری‌‌ است که این اقدام مثل یک لکه سیاه روی این کشور را تیره و تار کرده است.
مرتضائی نیا بیان داشت: جنایات آمریکا علیه ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران هیچوقت از ذهن مردم پاک نخواهد شد وآنهایی که امروز می خواهند جنایات آمریکا را در چشم ملت ایران کوچک جلوه دهند اجنبی هستند و کوچک شمردن این جنایات خیانت به ملت ایران است.
مرتضائی نیا با اشاره به مذاکرات هسته ای خاطرنشان کرد: آنچه مقام معظم رهبری و ملت ما می خواهند این است که توافقی صورت بگیرد که هم عزتمندانه هم منصفانه و هم مطابق با مصالح و منافع کشور باشد و مسولان مذاکره کننده باید در مقابل زیاده خواهی های استکبار بایستند و نگذارند عزت این ملت زیرسوال برود.
امام جمعه زیرکوه به سفر مدیرکل آژانس اتمی به ایران اشاره کرد تصریح کرد:امیدواریم این سفر با توجه به سخنان و هشدار جدی مقام معظم رهبری سرآغاز اصلاح مسیر گذشته آژانس انرژی اتمی باشد.
وی تاکید کرد: آژانس انرژی اتمی باید در جایگاه حقوقی خود و با استقلال و آزادانه عمل کند و گوش به فرمان بعضی کشورها از جمله آمریکا نباشد و امیدواریم این سفر این بی اعتمادی را ترمیم کند و آژانس هم مسیر اشتباه گذشته را تکرار نکند.
امام جمعه زیرکوه با اشاره به آغاز فصل گرمای شدید از مردم خواست در صرفه جویی آب دقت نظر بیشتری داشته باشند تا شاهد مشکلات کمبود و قحطی آب در شهرستان نباشیم.
به علت تعمیرات مصلی نماز جمعه نماز این هفته در مسجد کوی امیرالمومنین حاجی آباد برگزار شد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا