عمومی

کلینیک و مرکز مایه کوبی دامپزشکی درزیرکوه افتتاح شد

با حضورمدیر کل دامپزشکی خراسان جنوبی،کلینیک خصوصی و مرکز مایه کوبی دامپزشکی درزیرکوه افتتاح شد

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،دکتر علیرضا رفیعی پور ظهر امروز در مراسم افتتاح کلینیک دامپزشکی زیرکوه،اظهارداشت:بعد از گذشت 38 سال از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با افزایش فارغ التحصیلان رشته های‌دامپزشکی،متخصصینی در شهرستانها جذب شده اند و این متخصصین به افتتاح درمانگاه،داروخانه و مرکز مایه کوبی در شهرستانهای استان اقدام کرده اند.
مدیر کل دامپزشکی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد:امروز نیز در شهرستان زیرکوه با همت یک خانم دکتر متخصص دامپزشکی، یک درمانگاه و مرکز مایه کوبی افتتاح شد و یک داروخانه هم با همت یک متخصص دیگر در این شهرستان افتتاح شده است.
وی با بیان اینکه این متخصصین به کمک شبکه دامپزشکی آمده اند ، تصریح کرد:در این مرکز چند نفر کاردان و کارشناس حضور خواهند داشت و علاوه بر خدمت رسانی به مردم در این مرکز،این متخصصین با حضور در دامداری ها،مزارع آبزی پروری و مرغداری ها دسترسی مردم را به خدمات دامپزشکی آسان خواهند کرد.
رفیعی پور با اشاره به اینکه در استان خراسان جنوبی برای اولین بار بخش خصوصی وارد عرصه کمک به دامپزشکی شده است، ادامه داد:در مجموع 5 نفر بچه های متخصص دامپزشکی به این بخش افزوده شدند و این کمک بزرگی برای بخش دامپزشکی شهرستان زیرکوه خواهد بود.
وی گفت: با افتتاح این مرکز 5 نفر مستقیم وارد بازار کار خواهند شد و به همین میزان یا دوبرابر این میزان در بحث سیستم حمل و نقل دارو و واکسن ومراکز پخش دارو وواکسن،افرادی مشغول به کار خواهند شد.
مدیر کل دامپزشکی استان با اشاره به بیماری های دامی و خصوصا تب مالت،اذعان داشت:در سال 93 متاسفانه استان خراسان جنوبی سه برابر نرم کشور به آلودگی تب مالت دچار بود اما با اقداماتی که طی سه سال گذشته انجام شد این میزان زیادی کاهش یافت.
رفیعی پورادامه داد:باواکسیناسیون تمام دامها توسط شبکه دامپزشکی در وقت مناسب و همراهی و همکاری دامداران و مردم، جمعیت بیش از 300 نفرمبتلا به تب مالت در سال 93 در حال حاضر به حدود 40 نفر کاهش یافته است.
مدیر کل دامپزشکی استان گفت:علیرغم اینکه در سال 93 استان خراسان جنوبی رتبه اول ابتلا به تب مالت را دارا بود،اما در حال حاضر باافتخار اعلام می کنیم که رتبه اول کشور در بحث پیشگیری از تب مالت را دارا هستیم.
وی اذعان داشت:با اقداماتی که در استان و شهرستان زیرکوه انجام شد،این اتفاقات نشان داد که مردم استان خراسان جنوبی مردمی با فرهنگ هستند که می توانند با اقدامات خود و با حمایت از ارگانهای حاکمیتی و دولتی که در بحث خدمت رسانی تلاش می کنند،چالشی ترین مسائل را که به بحث سلامت مردم مربوط می شود،به نحو مطلوب مدیریت کنند وپشت سر بگذارند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا