عمومی

کلیه کشاورزان خسارت دیده از سرما،مشمول دریافت تسهیلات می شوند

مدیر جهاد کشاورزی زیرکوه گفت:هر کشاورزی که محصولش خسارت دیده و ثبت نام کرده است،مشمول دریافت این تسهیلات می شود چه کشاورز کارمند باشد چه افراد عادی جامعه باشند.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، پس از درج پیام مردمی مبنی بر توزیع ناعادلانه اعتبارات سرمازدگی محصولات کشاورزی در شهرستان زیرکوه ،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان، در گفت و گو با این پایگاه خبری در این خصوص اظهارداشت: سال گذشته بعد از سرما زدگی محصولات کشاورزی در مناطقی از شهرستان زیرکوه، موضوع از طریق فرمانداری و بخشداری ها اعلام گردیده و هر کس به هر نوعی در دهیاری ها، بخشداری ها، فرمانداری یا مرکز جهاد کشاورزی ثبت نام کرده است، اسامی آنان موجود است و ان اسامی با امضای فرماندار به استان اعلام شده است.
محمد بنی اسدی با بیان اینکه کل مبلغ تسهیلات اعطایی به خسارت دیدگان شهرستان 3 میلیارد تومان است،خاطرنشان کرد: تا کنون 40 درصد تسهیلات توزیع گردیده و 60 درصد دیگر تسهیلات هنوز توزیع نشده است.
وی ادامه داد:این تسهیلات بلاعوض نیست و به صورت تسهیلات با سود 4 درصد در اختیار کشاورزان قرار می گیرد و مبلغ آن بین 3 میلیون تا 8 میلیون بر اساس میزان خسارت متغیر است.
مدیر جهاد کشاورزی زیرکوه،با بیان اینکه مرحله دوم ثبت نام خسارت دیدگان آغاز شده است، گفت:کشاورزان خسارت دیده که مایل به دریافت این تسهیلات هستند می توانند به دهیاری ها یا مرکز جهاد کشاورزی شهرستان مراجعه نمایند.
بنی اسدی بیان داشت:تعداد 3 هزار نفر در مرحله اول ثبت نام کرده اند که تا کنون تعداد 700 نفر به بانک ها معرفی شده اند.
وی با بیان اینکه این تسهیلات مربوط به سرما زدگی سه محصول ، انار، کلزا و زعفران بوده است،اذعان داشت:بیشترین خسارت در بخش شاسکوه اتفاق افتاده است و مقدار اندکی نیز مربوط به بخش مرکزی شهرستان است.
مدیر جهاد کشاورزی زیرکوه در پاسخ به اعتراضات صورت گرفته مبنی بر دریافت تسهیلات از جانب کارمندان یا چند نفر از اعضای یک خانواده، گفت: این اعتراضات طبیعی است و در همه جا وجود دارد و این یک امر طبیعی است که کشاورز خسارت دیده کارمند هم باشد یا چند نفر از اعضای یک خانواده کشاورز باشند.
بنی اسدی با قاطعیت اعلام کرد: هر کشاورزی که محصولش خسارت دیده و ثبت نام کرده است،مشمول دریافت این تسهیلات می شود چه کشاورز کارمند باشد چه افراد عادی جامعه باشند.
وی ادامه داد: پس از ثبت نام،موضوع از طریق کارشناسان جهاد کشاورزی راستی آزمایی می شود تا مطمئن شویم فرد مدعی کشاورز بوده است یا نه و پس از تایید کارشناسان تسهیلات پرداخت می شود.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا