عمومی

کمبود نیروی انسانی متخصص و فضای آموزشی دو معضل بر سر راه آموزش و پرورش زیرکوه

فرماندار زیرکوه در جلسه شورای اموزش و پرورش این شهرستان،‌گفت:کمبود نیروی انسانی متخصص و فضای آموزشی دو معضل بر سر راه آموزش و پرورش زیرکوه است.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،حجت اله خانزاده صبح امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش زیرکوه ضمن تشکر از اعضای شورای آموزش و پرورش،‌اظهارداشت: بخش عمده ای از جمعیت کشور متاثر از عملکرد و فعالیت آموزش و پرورش هستند و آموزش و پرورش با داشتن بیش از یک میلیون معلم و 15 میلیون دانش آموز بزرگترین وزارتخانه در بدنه دولت و دارای بیشترین نیروی انسانی است.
فرماندار زیرکوه ادامه داد: علی رغم تلاش های زیاد، هنوز با کمبودهایی در زمینه آموزشی مواجه هستیم که مهم ترین این کمبودها نیروی انسانی متخصص و همچنین کمبود فضای آموزشی است.
رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان ،تصریح کرد: شهرستان زیرکوه علی رغم فراز و نشیب های فراوان، با تلاش همکاران مدیریت در حال حاضر در وضعیت خوبی از لحاظ فضای آموزشی نسبت به سالهای گذشته قرار دارد و به سمتی می رویم که نیاز فضای آموزشی شهرستان را مرتفع نمائیم، اما نیاز نیروی انسانی متخصص همچنان مشهود است.
خانزاده اذعان داشت:در شهرستان زیرکوه به دلیل غیر بومی بودن بیش از 40 درصد نیروها متقاضی خروج از شهرستان هستند که این برای سیستم آموزشی شهرستان آسیب زاست و امیدواریم با جذب نیروهای توانمند بومی در سیستم آموزشی شهرستان این مشکل را نیز مرتفع نماییم.
گفتنی است؛ شورای آموزش و پرورش شهرستان زیرکوه صبح امروز با حضور خانزاده،فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان ،روسای ادارات ثبت اسناد و املاک و بنیاد مسکن شهرستان و اعضای شورای آموزش و پرورش زیرکوه برگزار شد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا