عمومی

گازرسانی داخل شهر حاجی‌آباد و اسفدن هفته دولت آغاز می‌شود

نماینده مردم شهرستان‌های قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی از آغاز عملیات گازرسانی داخل شهر حاجی‌آباد و اسفدن در هفته دولت سال جاری خبر داد.

جواد هروی درحاشیه نشست توسعه شهرستان درجمع خبرنگاران، با اشاره به سفر کارشناسان اقتصادی بنیاد مستضعفان کشور به این شهرستان، اظهار داشت: در گام نخست توسعه شهرستان باید تلاش کنیم که از سرمایه‌گذاران بخش‌ها و نهادهای مختلف به صورت جدی استفاده کنیم و حضور کارشناسان این نهادها در شهرستان، علاوه بر آشنایی با این منطقه، سبب شناختن ظرفیت‌ها و قابلیت‌های این شهرستان می‌شود.
وی افزود: امیدواریم با توجه به اینکه فضای اعتبارات عمرانی کشور در دست دولت بسیار محدود شده است، با جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی قابلیت‌های این شهرستان به فعل تبدیل شود.
نماینده مردم شهرستان‌های قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که تاکنون چه اقداماتی در بحث زیرساخت‌های اولیه به عنوان محور توسعه شهرستان انجام گرفته؟ گفت: در بحث زیرساخت‌ها اقدامات بسیار خوبی انجام گرفته و پروژه‌های بسیار بزرگی در حال انجام است.
هروی با اشاره به دو پروژه آبرسانی شهرستان، بیان داشت: فاز نخست پروژه آبرسانی به محلات عشایری شهرستان زیرکوه به پایان رسیده و فاز دوم این پروژه در ماه آینده آغاز خواهد شد.
وی با بیان اینکه تاکنون حدود 40 میلیارد ریال به پروژه آبرسانی روستایی زیرکوه تزریق شده است، خاطرنشان کرد: بقیه اعتبار این پروژه در حال انجام نیز تضمین شده و با پایان یافتن آن، 40 روستای شهرستان از مزایای آن بهره‌مند خواهند شد.
نماینده مردم شهرستان‌های قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پروژه‌های آبرسانی و گازرسانی به عنوان زیرساخت‌های اصلی توسعه شهرستان با وجود ناچیز بودن اعتبارات در حال انجام است، اذعان داشت: پروژه گازرسانی شهرستان زیرکوه بیش از 75 درصد پیشرفت داشته و امیدواریم در ماه‌های آینده شاهد گازرسانی به این شهرستان باشیم.
هروی با بیان اینکه در هفته دولت مناقصه گازرسانی داخل شهر به دو شهر حاجی‌آباد و اسفدن انجام خواهد شد، تصریح کرد: گازرسانی به شهر آبیز و روستاهای بزرگ زیرکوه نیز در دستور کار قرار دارد و امیدواریم در کوتاه‌ترین زمان گازرسانی به شهرستان زیرکوه به اتمام برسد.
نماینده مردم شهرستان‌های قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات انجام شده در رابطه با گمرک یزدان، بیان داشت: با رایزنی‌های متعددی که انجام گرفته همه مسئولان کشوری در این زمینه پای کار بوده و به دنبال مجاب کردن طرف افغانی هستند.
هروی خاطرنشان کرد: ما به دنبال صادرات تنها به افغانستان نیستیم بلکه به دنبال این هستیم که صادرات و واردات دو طرفه بین ایران و افغانستان از طریق این گذرگاه انجام شود که در این باره پیگیری‌های وزارت کشور، وزارت امور خارجه و سازمان امور گمرکات کشور در حال انجام است و جلسات متعددی نیز با طرف افغانی برگزار شده و امیدواریم در ماه‌های آینده شاهد بهره‌برداری از این پروژه باشیم تا مردم شهرستان نیز از ثمرات و برکات آن بهره کافی و وافی را ببرند.
وی در پاسخ به گلایه مردم از وضعیت بهداشت و درمان شهرستان، گفت: نمی‌توان گفت که در زمینه بهداشت و درمان کاری انجام نشده، بلکه در این زمینه توفیقات خوبی حاصل آمده و بحث ماده 215 نخستین بیمارستان شهر حاجی‌آباد در فضایی که هیچ ماده 215 در دولت تصویب نمی‌شود، به تصویب رسیده و تصویب این طرح خود کار بسیار بزرگی است.
نماینده مردم شهرستان‌های قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: پیگیری‌های لازم و کارهای اولیه بیمارستان شهر حاجی‌آباد انجام گرفته و تایید شده است اما عملیاتی کردن آن با توجه به پایین بودن اعتبارات و توقف پروژه‌های عمرانی دچار مشکل شده است.
هروی با بیان اینکه در کنار پیگیری بیمارستان چندین مرکز بهداشتی و درمانی در حال اضافه شدن به شهرستان است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر دو مرکز بهداشتی به طور رسمی به شهرستان اضافه شده و دو مرکز دیگر نیز در حال اضافه شدن است.
وی تصریح کرد: پنج خانه بهداشت به جمع خانه‌های بهداشت شهرستان افزوده شده و تجهیزات پزشکی شهرستان نیز نسبت به گذشته دو برابر شده است.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا