عمومی

گفتمان دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه علمیه فاطمیه زیرکوه برگزار شد

به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر، گفتمان دستاوردهای انقلاب اسلامی، باحضور طلاب واساتید و مربیان حلقه های صالحین شهرستان درمدرسه علمیه فاطمیه حاجی آباد برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر، گفتمان دستاوردهای انقلاب اسلامی، باحضور طلاب واساتید و مربیان حلقه های صالحین شهرستان درمدرسه علمیه فاطمیه حاجی آباد برگزار شد.
سرهنگ مزگی نژاد در این مراسم، ضمن گرامیداشت فرارسیدن ایام مبارک دهه فجر و سی ونهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که یاد آور خاطرات، رشادت ها، ایثارها و جانفشانی ها، و ازخودگذشتگی شخصیتی مثل اما م خمینی (ره) بود اشاره کرد وگفت : پیروزی انقلاب ده روز طول کشید و این ده روز سراسر التهاب بود و هر لحظه ممکن بود امام را به شهادت برسانند.
وی ادامه داد:از طرفی خداوند متعال وعده پیروزی را به ما داده بود چراکه به میدان آمده بودیم تا انقلاب اسلامی رابه پیروزی برسانیم و شخصیتی مثل امام خمینی (ره ) که دررأس انقلاب قرار گرفته بود و نمی خواست در مقابل دشمن کوتاه بیاید وتزلزل داشته باشد چون مبانی اسلام ناب را دنبال می کردند .
وی 5 مرحله انقلاب اسلامی را از دیدگاه مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) بیان و تشریح کرد و گفت: انقلاب اسلامی ، ایجاد حکومت اسلامی ، دولت اسلامی ، امت اسلامی و تمدن اسلامی مراحل انقلاب از دیدگاه بنیانگذار جمهوری اسلامی بود.
مزگی نژاد درادامه به بیان آرمان ها ودستا وردهای انقلاب اسلامی پرداخت و بیان داشت : اولین و ناب ترین آرمان انقلاب اسلامی، ایجاد زمینه برای ظهور حکومت امام زمان (عج) می باشد لذا حضرت امام (ره) ابتدای کار گفتند :«امیدوارم به جایی برسیم که بتوانیم پرچم لا اله الا الله را در سطح کره ی زمین برافراشته کنیم » و باید برای ایجاد ظهور امام زمان (عج) تلاش کنیم .
وی خاطرنشان کرد:دومین آرمان ودستاورد انقلاب اسلامی ایجاد روحیه ی خود باوری درمردم است، یعنی اینکه ما فهمیدیم که مامی توانیم روی پای خودمان بایستیم و متکی به امریکا ودیگران نباشیم زیرا مسلمان بهترین مدیریت را دارد مدیریت پیامبر گرامی درمدینه با فرستادن سفیر به اطراف ناب ترین مدیریت بود .
مزگی نژاد گفت: آرمان ودستا ورد سوم انقلاب اسلامی زنده کردن روحیه ایثار وشهادت بود؛ این روحیه با ایجاد فضای دفاع مقدس درکشور زنده شد و دقیقا صحنه کربلا تداعی پیدا کرد و نمونه ی دیگر شهدای مدافع حرم می باشند که با روحیه بسیار شهادت طلبانه وارد میدان شدند.
وی بیان داشت: آرمان ودستاورد چهارم انقلاب اسلامی : دفاع از مظلوم و مبارزه ظالم می باشد که خداوند متعال در قرآن هم به آن اشاره کرده است . لذا حضرت امام می فرمایند: «ما از هر مظلومی دفاع می کنیم وبر هر ظالمی می تازیم » اسمش را هرچه می خواهند بگذارند، وما وظیفه ی دفاع از هر مظلومی را در سرتاسر جهان داریم.
مزگی نژاد،تصریح کرد: آرمان ودستاورد پنجم انقلاب اسلامی نجات ملتها و امت اسلامی است وبه این معنا نیست که به کشورشان حمله کنیم بلکه باید آنهارا از زیر بار ظلم نجات دهیم مثل کشور بحرین؛ بنا براین باید تلاش شود که ملت ها از زیر بار ظلم نجات پیدا کنند و بتوانیم تشکیل امت اسلامی را در سرتاسر جهان داشته باشیم.
گفتنی است در پایان جلسه به سوالات حاضرین در جلسه پاسخ داده شد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا