عمومی

گفتگوی صمیمی با سرپرست اداره ورزش و جوانان زیرکوه

به بهانه روز تربیت بدنی و ورزش خبرنگار ما گفت و گویی صمیمی با ادیبیان سرپرست اداره ورزش و جوان زیرکوه انجام داد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،26 مهرماه به نام روز تربیت بدنی و ورزش نامگذاری شده است به همین مناسبت خبرنگار ما گفت و گویی صمیمی با ادیبیان سرپرست اداره ورزش و جوان زیرکوه انجام داد.
شرح این گفت و گو ،را در زیر می خوانید:
با سلام . خودتان را معرفی بفرمائید؟
به نام خدا – محمدکاظم ادیبیان اهل و ساکن روستای آبیز شهرستان زیرکوه و کارشناس ارشد فیزیولوژی دانشگاه بیرجند
در چه رشته های ورزشی فعالیت داشته و دارید؟
در دوران تحصیل در راهنمایی و دبیرستان به سبب کمبود امکانات و نبود هیچ رشته فعالی که زیرکوه جز خراسان بزرگ محسوب می شد به عنوان عضو تیم آمادگی جسمانی شهرستان به آن مسابقات اعزام شدم، و پس از تقسیم خراسان و تشکیل خراسان جنوبی در دو دوره به عنوان عضو ثابت تیم آمادگی جسمانی و حضور داشتم و حاصل این حضور دو عنوان سومی و دومی تیمی در سطح استان و یک عنوان قهرمانی انفرادی در رده سنی اینجانب بود.
در مسابقات مدارس داخل شهرستان به عنوان عضو تیم فوتسال مدرسه محل تحصیل حضور داشتم، در دوران تحصیل در دانشگاه بنا بر رشته تحصیلی بنا بر این را داشتم تا در تمام رشته های ورزشی کسب تجربه کنم و اصول اولیه در این رشته ها را فرا گیرم تا بتوانم این رشته ها را در داخل شهرستان خودم این رشته های ورزشی را گسترش دهم ، و بنا بر این ایده علاوه بر ساعات آموزشی کلاسی در ساعات اوقات فراغت در رشته های کشتی، اسکواش، تیر و کمان، ژیمناستیک، وزنه برداری به فعالیت مشغول بودم و در یک دوره حضور در مسابقات کشتی قهرمانی منطقه ۷ دانشگاههای کشور موفق به کسب عنوان قهرمانی در مسابقات شدیم.
بر حسب نیاز و نوع نگرش به کمک به ورزش شهرستان در کلاس های داوری و مربیگری زیادی شرکت نموده وداری کارت داوری دومیدانی درجه۳ ، تیروکمان درجه3 ،داوری درجه ۲ ملی فوتبال
و درشته های ژیمناستیک والیبال، آمادگی جسمانی و تیر و کمان و ماساژ ورزشی داری کارت مربیگری می باشم.
ورزش چه تاثیری بر زندگی شما داشته:
من هر چه تا الان به دست آوردم از ورزش بود و خودم را وامدار خدمت به ورزش و ورزشکاران می دانم.
بر خلاف تصور عمومی که ورزش فرزندان را از درس و مدرسه دور میکنه بنده معتقدم که ورزش به زندگی آدم نظم می دهد و به این خودم تجریه کردم که در کنار تحصیل در زمان مدرسه ورزش و فعالیت ورزشی مداوم داشتم و هیچ وقت از تحصیل یا مانع تحصیل نشد و خیلی باعث پیشرفتم شده است.
بنده همیشه در نظر بعد معنوی و اخلاقی ورزش برایم مهتر از هر چیزی بوده و با الگو قرار دادن مولی علی( ع) به عنوان چراغ راه زندگی سعی کردم زندگی شخصی خودم رو بر اساس این معیار ها قرار بدم.
چه پیامی برای جوانان دارید؟
به نظر بنده در حال حاضر که شبکه های اجتماعی به عنوان معضلی برا جامعه ما تبدیل شده تنها راه مبارزه و کاهش استفاده از این فضا روی اوردن جوانان به ورزش وفعالیت ورزشی میباشد.
علت موفقیت شما در چیست؟
حالا من خیلی خودم را موفق نمی دانم ولی سعی کردم تا اندازه توانم تلاش و پشتکار لازم را داشته باشم و سریع میدان را خالی نکنم.
قبل ورد به ورزش و جوانان به عنوان فعال ورزشی در زمان تحصیل در دانشگاه بسیاری از برنامه های ورزشی دانشگاه همکاری داشتم و بعد از پایان تحصیل کارشناسی به دنبال ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بودم و همزمان در سطح شهرستان در حال فعالیت در برگزاری جام ها و مسابقات ورزشی سعی کردم فعال باشم .
چه پیامی به مردم دارید؟
مردم در ورزش کوشا وفعال باشند و برای پیشرفت های چشمگیر بیشتر درشهرستان سرمایه گذاری کنند زیرا نیاز به حضور پر رنگ تر فعالین اقتصادی در ورزش شهرستان هستیم تا پشتوانه ورزش و جوانان این شهرستان مرزی و محروم باشند.
چه پیامی به جوانان دارید؟
به جوانان اعلام می کنم که محرومیت ، محدودیت نیست پس سعی کنند با تلاش و پشتکار ضمن حضور در رشته های ورزشی و مسابقات ورزشی برای شهرستان خود افتخار کسب کنند.
مصاحبه: ز- کاظمی

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا