عمومی

گلایه امام جمعه زیرکوه ازغیبت برخی اعضای شورای امر به معروف

امام جمعه زیرکوه در شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان از غیبت برخی اعضا گلایه کرد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، با حضور امام جمعه و اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان،‌جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر زیرکوه در دفتر امام جمعه شهرستان برگزار گردید.
مسئول قرارگاه سازندگی شهرستان زیرکوه در این جلسه از اقدامات فرهنگی مثل اردوی راهیان نور ،‌دیوار نویسی ها و .. تشکر کرد وبا اشاره به معظلات فرهنگی شهرستان،‌اظهارداشت:در آینده دو معظل فرا روی شهرستان خواهد بود که یکی از این معظلات در بحث گردشگری شهرستان خواهد بود که در این راستا ساماندهی سه نقطه گردشگری کویر همت آباد،‌دره تجنود و دق پترگان در دستور کار قرار گرفته و مقرر گردیده است در هر نقطه یک نفر به عنوان مدیر منطقه معرفی گردد تا این افراد پاسخگوی مسائل باشند.
حسین میری با بیان اینکه بیشترین موتور سواران استان را شهرستان زیرکوه به خود اختصاص داده اند، خاطرنشان کرد: این موضوع باعث بروز یک سری ناهنجاری ها در سطح شهرستان می شود که در این راستا ساماندهی وضعیت موتورسواران یکی دیگر از برنامه هایی است که در دستور کار قرار دارد تا این ناهنجاری ها در سطح شهر حاجی آباد به حداقل برسد.
گلایه مام جمعه از غیبت برخی از اعضای ستاد امر به معروف
امام جمعه شهرستان نیز با اشاره به برخی گزارشات مبنی بر بی حجابی در دره تجنود خواستار رسیدگی به این وضعیت شد و اظهارداشت:احداث نمازخانه و انجام اقدامات فرهنگی باید در دستور کار متولیان گردشگری قرار گیرد.
حجت الاسلام مرتضائی نیابا گلایه از برخی اداراتی که در این جلسه به حضور نماینده اکتفا می کنند گفت: این جلسه مثل شورای تامین بوده و مصوبات آن هم لازم الاجراست، بنابراین باید اعضا برای تصمیم گیری ها شرکت داشته باشند و به حضور نماینده اکتفا نکنند.
دبیر شورا نیز گفت: برابر مصوبه ای که در فرمانداری شهرستان مصوب شده در ادارات شورای امر به معروف تشکیل و فهرست آن به ستاد امر به معروف و نهی از منکر ارسال می شود.
آسیب ها زیبنده شهرستان زیرکوه نیست
حجت الاسلام جلالی دادستان زیرکوه نیز با بیان اینکه آسیب های شهرستان باید شناسایی شود و روی آن کار شود،گفت:خوشبختانه آسیب هایی که در شهرهای بزرگ وجود دارد در شهرستان زیرکوه وجود ندارد اما همین آسیب های کوچک هم زیبنده شهرستان زیرکوه نیست.
وی عنوان کرد: دادگستری شهرستان این آمادگی را دارد تا در راستای اینکه گرهی از کار مردم باز کند،نهایت همکاری را در چهارچوب قانون انجام دهد تا آسیب های اجتماعی که در شهرستان وجود دارد کم شود.
زمان کار انتخاباتی به پایان رسیده است
فرمانده ناحیه مقاومت سپاه زیرکوه نیز در این جلسه با بیان اینکه انتخابات به پایان رسیده است ،از گلایه مردم از برخی ادارات خبرداد و گفت:زمان کار انتخاباتی به پایان رسیده است و اگر می خواهید برای مردم کاری انجام دهید الان وقت کار و عمل است و اینکه به بهانه رای دادن به فلان کاندیدا کار مردم را انجام ندهیم درست نیست.
سروان کریمی با اشاره به برگزاری جلسات عروسی ،خاطرنشان کرد:ساماندهی جلسات باید در دستور کار قرار گیرد و اگر قرار است صوتی در این جلسات استفاده شود باید در یک محدوده مشخص شده باشد تا برای دیگران ایجاد مزاحمت نکند.
وی ادامه داد: امروز نیاز جامعه ما همین امر به معروف و نهی از منکر است و باید اول از خودمان شروع کنیم و بعد از آن به سراغ مردم برویم و مردم را توجیه کنیم.
گفتنی است این جلسه مصوباتی به شرح ذیل داشت:
1- مقرر گردید نسبت به شناسایی آسیب های اجتماعی اقدام لازم صورت گیرد
2- مقرر گردید جهت فضاهای گردشگری شهرستان از جمله دق پترگان ، کویر همت آباد ، دره تجنود ، مزار شوشک و
و … یک نفر واجد شرایط پس از مشورت با امام جمعه محترم شهرستان مشخص گردد. و این شخص نسبت به امر به معروف و تذکر لسانی اقدام خواهد نمود.
3- مقرر گردید افراد موتورسوار جهت افزایش مهارت موتورسواری به رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی به هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی معرفی گردند.
مقرر گردیدروسای ادارات نیروهای تحت امر را نسبت به برخورد مناسب با نیروهای تحت امر توجیه نمایند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا