عمومی

یایان طرح واکسیناسیون تب برفکی دام سنگین در شهرستان زیرکوه

رئیس شبکه دامپزشکی زیرکوه ازپایان طرح واکسیناسیون تب برفکی دام سنگین در این شهرستان خبرداد و گفت:بیش از 1000 راس گاو و گوساله در طرح واکسیناسیون تب برفکی در شهرستان زیرکوه واکسینه شدند .

فرهاد منصوری امروز در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز ، ازپایان طرح واکسیناسیون تب برفکی دام سنگین در این شهرستان خبرداد و گفت:بیش از 1000 راس گاو و گوساله در طرح واکسیناسیون تب برفکی در شهرستان زیرکوه واکسینه شدند .
رئیس دامپزشکی زیرکوه خاطرنشان کرد : در این طرح واکسیناسیون که به صورت سراسری در کشور به اجرا درآمده است تعداد هزار و 47 راس گاو و گوساله مورد واکسیناسیون قرار گرفتند .
دکتر منصوری ادامه داد : با توجه به بروز بیماری تب برفکی در برخی از نقاط ، در این طرح سعی شده است کلیه دام های سنگین (گاو و گوساله) که شرایط واکسینه شدن را دارا می باشند علیه بیماری تب برفکی مورد واکسیناسیون قرار بگیرند .
وی به اهمیت رعایت مسائل بهداشتی و همچنین واکسیناسیون به موقع دامها در جهت کنترل و پیشگیری از شیوع این بیماری در جمعیت دامی اشاره کرد و افزود : بیماری تب برفکی از جمله بیماریهای ویروسی و واگیر دامی می باشد که در صورت بروز می تواند خسارات اقتصادی جبران ناپذیری را به صنعت دامداری و دامپروری وارد کند .

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا