عمومی

یک سوم جمعیت زیرکوه نیازمند فضای مناسب‌سازی شده هستند

معاون فرماندار زیرکوه گفت: یک سوم جمعیت شهرستان زیرکوه به فضای مناسب‌سازی شده نیاز دارند.

به گزارش خبرگزاری فارس از زیرکوه، امین مصطفوی‌نیا در کمیته مناسب‌سازی شهرستان زیرکوه با اشاره به جمعیت 35 درصد معلول و سالمند شهرستان زیرکوه، اظهار داشت: استان خراسان جنوبی دومین استان سالمند کشور است بنابراین توجه بیشتر ادارات به حوزه مناسب‌سازی و سالمندان باید مدنظر قرار بگیرد.
وی تصریح کرد: در حال حاضر کسی نمی‌تواند ادعا کند که سالمندی در زندگی خانوادگی‌اش وجود ندارد و همه افراد در زندگی شخصی با سالمندان سر و کار داریم.
معاون فرماندار زیرکوه ادامه داد: جامعه بیرونی باید حساس شود تا یک فکر اساسی برای معلولان و سالمندان برداشته شود و در این راه همه باید احساس کنند که برای سالمند و معلول خانواده خود تلاش می‌کنند.
مصطفوی‌نیا با اشاره با ماده 2 قانون جامع حمایت از حقوق معلولان و قانون تشکیل شورای ملی سالمندان، گفت: خوشبختانه ما قانون‌های خوبی در بحث حفظ حقوق شهروندی معلولان و سالمندان داریم ولی در عمل به این قوانین و اجرای آن باید فعال‌تر باشیم.
وی گفت: یک سوم جمعیت شهرستان زیرکوه به فضای مناسب‌سازی شده نیاز دارند.
40 درصد مصوبات کمیته مناسب‌سازی تا کنون اجرایی شده است
سرپرست اداره بهزیستی شهرستان زیرکوه به وجود یک‌هزار و 300 معلول در شهرستان زیرکوه اشاره کرد و اظهار داشت: از معلولان جسمی حرکتی تعداد 20 نفر از ویلچر استفاده می‌کنند.
علیرضا عباسی با بیان اینکه همه ادارات و نهادها باید با مناسب‌سازی فضا زمینه مراجعه معلولان به ادارات را تسهیل کنند، افزود: تاکنون 40 درصد از مصوبات کمیته مناسبسازی در شهرستان زیرکوه اجرایی شده است.
وی خاطرنشان کرد: به احتساب زنان باردار و سالمندان، بیش از 35 درصد جمعیت شهرستان زیرکوه نیازمند مناسب‌سازی هستند که باید در این زمینه اقدام اساسی صورت پذیرد.
در این جلسه مقرر شد خیابان امام رضا(ع) شهر حاجی‌آباد و پارک شهدای گمنام به عنوان نمونه در سال 94 مناسب‌سازی شوند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا