عمومی

اربعین، نمایش عشق و ایمان در امتداد خط حسینی است/موشک انصارالله تمام محاسبات آل سعود را به هم ریخت

امام جمعه زیرکوه،با بیان اینکه پیاده روی اربعین یک راهپیمایی فوق تصور است،گفت:اربعین، نمایش عشق و ایمان در امتداد خط حسینی است.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز؛حجت الاسلام غلامرضا مرتضائی نیا ظهر امروزدرخطبه های نماز جمعه شهر حاجی آباد ،با تسلیت ایام اربعین حسینی، اظهارداشت:اگر از غافله پیاده روی امام حسین جا ماندیم هر جلسه ای که برای امام حسین برگزار می شود در آن شرکت کنید چون در حکم حرم امام حسین است و هر کس شرکت کند خداوند ثوابش را به او عنایت می کند.
امام جمعه زیرکوه با اشاره به مناسبت های هفته به روز کتاب و کتابخوانی اشاره کرد وگفت: کتاب ارث تاریخ است و ترویج و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی خود یک عبادت است.
مرتضایی نیا خاطرنشان کرد: والدین برای ترویج فرهنگ کتابخوانی بین فرزندان خود تلاش کنند و با هدیه دادن کتاب در مناسبت های مختلف و آوردن فرهنگ کتابخوانی به منازل ،صدقه دادن کتاب ،فرهنگ کتابخوانی را ترویج کنند.
وی ادامه داد:امروز فضای مجازی اینقدر جوانان ما را مشغول کرده است که از کتاب و کتابخوانی فراموش کرده اند.
امام جمعه زیرکوه با اشاره به آغاز هفته وقف ،وقف را صدقه جاریه دانست و بیان داشت: وقف فانی را باقی می کند بتابراین باید تلاش کنیم تا فرهنگ وقف باید در جامعه نهادینه شود.
وی با اشاره به سالروز آزادسازی سوسنگرد،بر نقش بی بدیل مقام معظم رهبری و رشادت های شهید چمران در این حادثه اشاره کرد و به روح شهدای این حادثه درود فرستاد.
اربعین، نمایش عشق و ایمان در امتداد خط حسینی است.
مرتضائی نیا،با بیان اینکه پیاده روی اربعین یک راهپیمایی فوق تصور است،گفت:اربعین، نمایش عشق و ایمان در امتداد خط حسینی است.
امام جمعه زیرکوه، اذعان داشت:راهپیمایی اربعین بزرگترین نمایش مسلمانان است در مقابل جبهه کفر و استکبار و گروههای تکفیری.
وی بیان کرد:دشمنان اسلام چشم دیدن این سیل ۲۰ میلیونی مسلمانان در اربعین را ندارند و دارند برای تخریب و تحریف راهپیمایی اربعین برنامه ریزی می کنند.
مرتضایی نیا اذعان داشت: دشمنان با تحریف اصل اربعین،قدرت دادن به شیعه سکولار و ایجاد اختلاف بین ملت ایران و عراق برای از بین بردن این راهپیمایی عظیم برنامه ریزی می کنند اما مغناطیس عشق حسینی همچنان عاشقان خود را فرا می خواند و تمام دنیا از این خیل عظیم جمعیت و عشق حسینی مبهوت مانده اند.
امام جمعه زیرکوه از دولت عراق و دولت ایران و همه کسانی که در این راه تلاش کردند تقدیر کرد.
وی با تسلیت ایام رحلت نبی مکرم اسلام و شهادت امام حسن و امام رضا ع ،گفت:عزادارانی که عازم مشهد می شوند فقط به عشق امام رضا بروند.
موشک انصارالله تمام محاسبات آل سعود را به هم ریخت
امام جمعه زیرکوه با اشاره به حوادث منطقه،گفت: پروژه های دشمنان در نقاط مختلف با شکست مواجه شده است و اکنون به فکر نقشه های تازه در منطقه هستند و به دنبال ایجاد اختلاف و آشوب در لبنان هستند.
مرتضایی نیا ادامه داد: دشمنان تلاش دارند با این نقشه علاوه بر بی ثبات کردن لبنان هم به حزب الله ضربه بزنند و هم به ایران و شکست های داعش را کم رنگ بکنند اما مردم لبنان باید هوشیار باشند.
وی با اشاره به دستگیری گسترده شاهزادگان سعودی،گفت: اینها دنبال این هستند که با قلع و قمع کردن شاهزاده ها به نقشه های خود که دست یابی به ثروت بیشتر و محکم کردن پایه های سلطنت خود است، دست یابند اما با دست خود کلک خود را خواهند کرد.
امام جمعه زیرکوه با بیان اینکه یک موشک انصارالله تمام محاسبات آل سعود را بر هم زد،گفت: آل سعود بداند حزب الله و انصارالله از این موشک ها زیاد دارند پس مراقب رفتار خود در منطقه باشند

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا