عمومی

استکبار جهانی در آتشی که علیه مردم یمن برپا کرده، خواهد سوخت

امام جمعه موقت زیرکوه با اشاره به جنایات رژیم آل‌سعود با حمایت استکبار جهانی علیه مردم یمن گفت: استکبار جهانی در آتشی که علیه مردم یمن برپا کرده است، خواهد سوخت.

به گزارش خبرگزاری فارس از زیرکوه، حجت‌الاسلام احمد علیپور ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر حاجی‌آباد اظهار داشت: انسان در کار خیر و معروفی که می‌خواهد انجام دهد باید عجله کند زیرا ممکن است گرفتار وسوسه شیطان شود و یا آن کار خیر را ترک کند یا به تاخیر اندازد.
امام جمعه موقت زیرکوه خاطرنشان کرد: رفع اختلافات خانوادگی و طایفه‌ای بهترین کار معروف و خیر است که انسان میتواند انجام دهد زیرا تمام نابسامانی‌هایی که در خانواده و اجتماع بوجود می‌آید بر اثر همین اختلافات خانوادگی است.
علیپور با تسلیت شهادت شهید صارمی و ناگذاری این روز به عنوان روز خبرنگار، از تلاش خبرنگاران در زمینه انعکاس اخبار و رویدادهای شهرستان تشکر کرد و بیان داشت: خبرنگاران چشم بیدار مردم و مسئولان هستند و بی‌تردید آرامش روحی و روانی جامعه و تنویر افکار عمومی نسبت به رخدادها نیازمند تلاش هماهنگ، فراگیر و هدفمند جامعه رسانهای کشور است.
وی با بیان اینکه 3 گروه مطبوعات در کشور مشغول فعالیت هستند، گفت: اولین گروه از این رسانه‌ها و مطبوعات دوستداران نظام و انقلاب هستند که تعدادشان در سطح کشور بسیار زیاد است.
علیپور با اشاره به اینکه گروه دوم مطبوعات و رسانه‌ها به دنبال بیان مسائل علمی و آموزشی هستند و به مسائل سیاسی زیاد کار ندارند، ادامه داد: مطبوعات و رسانه‌های دگراندیش گروه سوم عرصه اطلاع‌رسانی هستند که در بعضی موارد و مواقع عناد خود را آشکار می‌کنند و اینها باید توجه داشته باشند که از برکات و ثمرات نظام و انقلاب بهره‌مند هستند و باید به حفظ این انقلاب توجه ویژه‌ای داشته باشند.
امام جمعه موقت زیرکوه، سه اصل تعهد، صداقت و شجاعت را لازمه کار خبرنگار دانست و اظهار داشت: خبرنگار باید با صداقت اخبار و اطلاعات را منعکس کند و برای بیان بعضی واقعیت‌ها ممکن است مورد حمله و هجمه قرار گیرد،‌ اما باید این شجاعت را داشته باشد که هم پاسخگو باشد و هم هراسی به خودش راه ندهد.
علیپور، انتقاد را مقدمه پیشرفت دانست و تصریح کرد: انتقاد اگر سازنده و در چهارچوب مقررات باشد هیچ اشکالی ندارد و در صورت بجا بودن اصل نظام و انقلاب نیز آن را می‌پذیرد و شخص مورد انتقاد باید پاسخگو باشد.
وی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای خاطرنشان کرد: مذاکرات هسته‌ای مربوط به امروز نیست بلکه 12 سال است که پیگیری می‌شود و در حال حاضر توافقاتی انجام گرفته که این توافقات متعلق به شخص و جناح خاصی نیست، بلکه زیر پرچم فرمایشات و رهنمودهای‌ مقام معظم رهبری و پیگیری‌های دولت تدبیر و امید به نتیجه رسیده است.
امام جمعه موقت زیرکوه با بیان اینکه هم نقاط قوت و هم نقاط ضعفی در این توافق وجود دارد بیان داشت: این نقاط قوت و ضعف باید برای مردم تبیین شود تا مردم در این مورد اطلاعات و آگاهی لازم را به دست آورند.
علیپور حفظ صنعت هسته‌ای و پذیرفتن ایران به عنوان یک قدرت هسته‌ای ، پذیرش غنی‌سازی و چرخه سوخت هسته‌ای در داخل، ادامه فعالیت همه تاسیسات هسته‌ای و برخورداری از 6 هزار سانتریفیوژ هسته‌ای را از مهمترین نقاط قوت این توافق و لغو نشدن تمام تحریم‌های اتحادیه اروپا، انتقال 1700 دستگاه سانتریفیوژ از فوردو به نطنز و محدودیت‌های 8 تا 15 ساله برای تحقیق و غنی‌سازی را از مهمترین نقاط ضعف این توافق عنوان کرد.
استکبار جهانی در آتشی که علیه مردم یمن برپا کرده است، خواهد سوخت
امام جمعه موقت زیرکوه با اشاره به جنایات آل سعود با حمایت استکبار جهانی علیه مردم یمن گفت: استکبار جهانی درآتشی که علیه مردم یمن برپا کرده است خواهد سوخت.
علیپور در پایان شهادت امام جعفر صادق (ع) را تسلیت گفت و بیان داشت: مردم باید با حضور در هیئت‌های مذهبی و برپایی مراسم عزاداری در سالروز شهادت آن حضرت این روز بزرگ را به عنوان روز عزا و ماتم شیعه معرفی کنند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا