عمومی

اعتراض رئیس شبکه بهداشت زیرکوه به توزیع ناعادلانه آمبولانس در استان

مدیرشبکه بهداشت و درمان زیرکوه،ضمن گله‌مندی از مدیران استانی در خصوص توزیع نا عادلانه آمبولانس در بین شهرستانهای استان و عدم تحویل حتی یک آمبولانس به زیرکوه، خواستار پیگیری در خصوص تأمین آمبولانس برای شهرستان زیرکوه و برخی مراکز بهداشتی درمانی از جمله آبیز و زهان شد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،محمدصادق ناصری در جلسه بررسی مشکلات بهداشتی و درمانی زیرکوه که با حضور نماینده مردم شهرستان‌های قائن و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی انجام گرفت، با تشکر از زحمات و پیگیری‌های نماینده مردم زیرکوه و قائن در مجلس در حوزه بهداشتی و درمانی به ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده پرداخت و اظهار داشت: خوشبختانه طی چند سال گذشته و مستقل شدن این شبکه از قاین و از زمانی که طرح تحول نظام سلامت اتفاق افتاد، در این شهرستان هم سعی شده که در راستای عدالت اجتماعی که مدنظر نظام سلامت است اقدامات مناسبی ارائه دهیم.
وی افزود: با توجه به اینکه در این شهرستان بیمارستان نداشتیم، سعی شده خدمات بهداشتی درمانی و خدمات سلامت را در دسترس‌تر همه قرار دهیم و با همفکری‌‌ که انجام شد بحث بر این بود که افزایش فضاهای پزشکی و خانه‌های بهداشت و مراکز بهداشتی درمانی در کل شهرستان را داشته باشیم.
رئیس شبکه بهداشت و درمان زیرکوه با بیان اینکه نرم جمعیتی تعریف شده برای گرفتن مجوز خانه بهداشت برای روستاه‌ها بیش از 500 نفر است‌، گفت: در شهرستان زیرکوه نسبت به نرم جمعیتی، دیگر جایی وجود ندارد که تقاضای خانه بهداشت داشته باشیم و برای روستاهایی که با 300 یا 350 نفر هستند توانسته‌ایم مجوز خانه بهداشت بگیریم.
ناصری در ادامه به موضوع احداث بیمارستان برای شهرستان زیرکوه اشاره کرد و گفت: پیگیر این موضوع بودیم و توانستیم مجوز بیمارستان 64 تختخوابی کوثر را برای شهرستان بگیریم و اقدامات اولیه برای احداث آن انجام شده که ان‌شاءالله با پیگیری‌های نماینده مردم در مجلس بودجه لازم برای احداث این بیمارستان تأمین شود.
وی همچنین در ادامه به تعمیر و تجهیز خانه‌های بهداشت و مراکز بهداشتی و درمانی در راستای طرح تحول سلامت اشاره کرد و گفت: در این زمینه اعتبار خوبی وارد شهرستان شد و هم‌اکنون وضعیت بهداشتی و درمانی منطقه زیرکوه تا حدودی مطلوب است و رضایتمندی نسبی در مورد وضعیت بهداشت و درمان زیرکوه وجود دارد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان زیرکوه در ادامه به بحث کمبود نیروی انسانی اشاره کرد و گفت: در بحث نیروی انسانی واقعاً مشکل داریم و فشار مضاعفی هم بر روی سایر همکاران است.
ناصری خاطرنشان کرد: فضای بهداشتی و درمانی نیز همین گونه است و امیدواریم با پیگیریهایی که صورت خواهد گرفت بتوانیم این فضا را افزایش دهیم.
وی ضمن گله‌مندی از مدیران استانی در خصوص توزیع نا عادلانه آمبولانس در بین شهرستانهای استان و عدم تحویل حتی یک آمبولانس به زیرکوه، خواستار پیگیری در خصوص تأمین آمبولانس برای شهرستان زیرکوه و برخی مراکز بهداشتی درمانی از جمله آبیز و زهان شد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا