عمومی

اعزام ۹۰۰ هزار نفر به اردوهای جهادی سطح کشور

جانشین رئیس سازمان بسیج سازندگی با بیان اینکه تفاوت امسال گروه‌های جهادی در جغرافیای هدف بوده و هر گروه بین سه تا ۵ سال در منطقه مستقر می‌شوند گفت: تابستان امسال ۹۰۰ هزار نفر جهادگر به اردوهای جهادی مناطق محروم کشور اعزام می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، محمد زهرایی صبح امروز در حاشیه بازدید از اردوهای جهادی در شهرستان زیرکوه،اظهار داشت: بسیج سازندگی در راستای ماموریت‌های ذاتی خود در قالب اقشار 22 گانه حضور می‌یابد.
وی با بیان اینکه 800 گروه جهادی ویژه در کشور فعال است افزود: 3 هزار گروه فعال و مابقی گروه‌ها عادی مشغول به فعالیت هستند.
جانشین رئیس سازمان بسیج سازندگی گفت: گروه‌های جهادی ویژه افرادی هستند که سابقه حضور در سالیان گذشته داشته و گروه‌های جهادی ویژه از نظر مالی با خیرین همکاری دارند.
زهرایی از اعزام 900 هزار نفر جهادگر در قالب گروه‌های یک روزه، دو روزه، هفت روزه و بیشتر خبر داد و افزود: تفاوت گروه‌های جهادی امسال در بحث جغرافیایی است و هرگروه بین سه تا 5 سال در منطقه حضور خواهند داشت.
وی بیان کرد: به عنوان نهادی تسهیلگر عمل می‌کنیم و به دنبال خود اتکایی مردم، شور و نشاط آنها بوده تا مانایی را برگردانیم.
جانشین رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور افزود: استان خراسان جنوبی در بخش گروه‌های جهادی استانی فعال بوده و بیش از 200 گروه جهادی تابستان امسال به مناطق محروم اعزام می‌شوند.
زهرایی گفت: این گروه‌ها شامل گروه‌های جهادی بومی محلی بوده همچنین خراسان جنوبی میزبان گروه‌های میهمان هم است و استمرار گروه‌های جهادی میهمان در جهت تبادل فرهنگی، تجارب، خدمات، عمران و اقتصادی نقش داشته و در بارور کردن نسل جوان بر توان خودسازی کمک زیادی دارد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا