عمومی

افزایش صد درصدی زکات و 14 درصدی صدقات در زیرکوه

مدیر کمیته امداد زیرکوه با اشاره به بحث کمک های مردمی ، با بیان اینکه 4500 مشترک صدقات در شهرستان زیرکوه وجود دارد، گفت: صدقات مردمی نسبت به سال قبل 14 درصد افزایش داشته است و مبلغ 155 میلیون تومان از محل صدقات عاید کمیته امداد زیرکوه شده است.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،ضیاء الدین فارابی در اولین جلسه شورای اداری زیرکوه در سال 97 با تبریک سال اظهارداشت:کمیته امداد شهرستان زیرکوه در سال 96 اقدامات قابل توجهی با همکاری سایر ادارات و نهادها و خصوصا مدیران بانک های شهرستان در جهت خدمت به محرومین انجام داد.
مدیر کمیته امداد زیرکوه خاطرنشان کرد:در بحث اشتغال با همکاری بانک ها 95 رصد از تسهیلات اعلام شده در سال گذشته جذب شد و 2 میلیارد و 397 میلیون تومان از محل منابع بانکی و 680 میلیون تومان از محل صندوق امداد به 189 متقاضی وام، پرداخت گردید و میانگین پرداختی به هر فرد 19 میلیون تومان بوده است.
فارابی ادامه داد:تعداد 731 نفر مدد جو در بیش از 19 هزار ساعت کلاس آموزشی که با همکاری ادارات مختلف برگزار شد، حضور یافتند.
وی اذعان داشت:تعداد 46 تخته فرش در سال گذشته توسط مددجویان امداد بافته شد و 123 میلیون تومان عاید این افراد شده است که به جز سهم ده درصد مواد اولیه، بقیه درآمد، به بافندگان اهدا گردیده است.
مدیر کمیته امداد زیرکوه گفت: در بحث فرهنگی تعداد 481 نفر به اماکن زیارتی در مشهد مقدس ، قم و .. اعزام گردیده و یک کاروان 40 نفره نیز به کربلای معلی اعزام شده اند که همه از محل کمک های مردمی انجام شده است.
فارابی اذعان داشت: در بحث ازدواج در سال گذشته به 115 نفر از مددجویان امداد ،جهیزیه با حداقل مبلغ 2 میلیون تومان به هر نفر اهدا گردید.
وی با بیان اینکه کمیته امداد زیرکوه در سال گذشته مقام اول پرداخت وام به مددجویان در سطح استان را داشته است،گفت:665 نفر از محل صندوق امداد به میزان 12 میلیارد و 500 میلیون ریال وام کارگشایی در جهت اشتغال دریافت کرده اند.
مدیر کمیته امداد زیرکوه ،اذعان داشت: تعداد 148 بیمار صعب العلاج ، 2 نفر بیمار دیالیزی در و 72 نفر بیمه شده تامین اجتماعی در شهرستان وجود دارد که در سال گذشته 150 میلیون ریال به بیمه شدگان در راستای حق بیمه پرداخت شده است و به طور کلی در بحث درمان کل هزینه انجام شده مبلغ 301 میلیون تومان بوده است.
فارابی با اشاره به بحث کمک های مردمی ، با بیان اینکه 4500 مشترک صدقات در شهرستان زیرکوه وجود دارد، گفت: صدقات مردمی نسبت به سال قبل 14 درصد افزایش داشته است و مبلغ 155 میلیون تومان از محل صدقات عاید کمیته امداد زیرکوه شده است.
وی با اشاره به بحث زکات، خاطرنشان کرد: بحث زکات نسبت به سال گذشته افزایش صد درصدی داشته و مبلغ 57 میلیون تومان از محل زکات عاید کمیته امداد زیرکوه شده است.
مدیر کمیته امداد زیرکوه ادامه داد:تعداد 650 اصله درخت شامل عناب، زرشک و پسته به نفع محرومین پلاک خورده است و درآمد هر درخت در همان روستا برای محرومین هزینه شده است.
فارابی با اشاره به بحث زکات انگور، گفت: برای اولین بار این موضوع در روستای محمد آباد زیرکوه انجام شد و تعداد 1500 کیلوگرم انگور در این راه جمع آوری و صرف محرومین شد.
مدیر کمیته امداد زیرکوه اذعان داشت:کل مبلغ کمک های مردمی به کمیته امداد زیرکوه در سال 96 مبلغ 18 میلیارد و 985 میلیون ریال بوده است که نسبت به سال 95 از افزایش 40 درصدی برخوردار بوده است.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا