عمومی

امام جمعه زیرکوه:لحظه تحویل سال فرصتی مناسب برای حضور در مساجد

امام جمعه زیرکوه گفت:مردم شهرستان سعی کنندتحویل سال را با توجه به برنامه ریزی های انجام شده در مساجد حضور داشته باشند

امام جمعه زیرکوه گفت:مردم شهرستان سعی کنندتحویل سال را با توجه به برنامه ریزی های انجام شده در مساجد حضور داشته باشند
به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،حجت الاسلام والمسلمین مرتضائی نیا امام جمعه زیرکوه نیز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان زیرکوه با اشاره به مناسبت‌های اخیر و ایام فاطمیه و با تشکر از همه مردم و عزاداران در سطح شهرستان زیرکوه به خاطر برگزاری مراسمات و عزاداری‌های این دهه اظهار داشت: مردم و همه هیئت‌های عزاداری در ایام فاطمیه انصافا یک عاشورای دیگری خلق کردند و حق هم همین است و هر سال فاطمیه باید پررنگ‌تر باشد و این تقویت مهدویت است.
وی با اشاره به هجوم مزدوران پهلوی به مدرسه فیضیه قم در سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) گفت: مزدوران در این روز به این مدرسه هجوم آوردند و خیانت کردند. وحشیانه‌ترین رفتار رژیم پهلوی را مزدوران در آن زمان در مدرسه فیضیه قم داشتند، چرا که فیضیه مهد انقلاب است و حرکت‌های مردمی از آنجا شروع شد و در عین حال برای جمهوری اسلامی ایران سرنوشت ساز بود.
وی خاطرنشان کرد: همچنان فیضیه و حوزه‌های علمیه باید انقلابی‌ بماند و آن را حفظ کنند.
مرتضائی نیا در بخشی دیگر از سخنان خود به روز جهانی آب اشاره کرد و تصریح کرد: آب مایه حیات و سرمایه این کشور است و باید از آن درست استفاده کرد، چرا که اسراف در آن حرام و از گناهان بزرگ است.
امام جمعه زیرکوه در بخشی دیگر از سخنان خود به صحبت‌های مقام معظم رهبری در چند روز اخیر اشاره کرد و بیان داشت: از مهم‌ترین تاکیدات ایشان در این سخنان، انقلابی ماندن، انقلابی فکر کردن و انقلابی عمل کردن بود و باید مورد توجه قرار گیرد.
وی تصریح کرد: علت تاکیدات مقام معظم رهبری بر این موارد این است که برخی نا‌آگاهان و ساده لوحان ضرورت انقلابی ماندن و انقلابی حرکت کردن را فراموش کردند.
مرتضائی‌نیا مرزبندی بین دشمنان، بصیرت دینی و سیاسی داشتن، تقوای فردی و جمعی داشتن، ولایت مداری و تبعیت از ولایت فقیه، مردم گرایی و اعتماد واقعی به نظر و آراء مردم وغیره را از مهم‌ترین شاخص‌های انقلابی‌بودن و انقلابی زیستن برشمرد و با اشاره به رحلت آیت الله خزعلی و واعظ طبسی تصریح کرد: این دو عالمی بزرگوار و در خط امام و رهبری ایستاده و زندگی کردند.
امام جمعه زیرکوه همچنین به آغاز سال 1395 اشاره کرد و ضمن تبریک سال نو گفت : ان شاا… سال جدید همراه با خیر و برکت برای همگان باشد و مردم تحویل سال را با توجه به برنامه ریزی های انجام شده در مساجد باشند .

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا