عمومی

انتخابات شرکت مرزنشینان زیرکوه، مجددا برگزار می شود

در جلسه حل مشکلات شرکت مرزنشینان زیرکوه مصوب شد، دو انتخابات قبلی این شرکت ملقی و انتخابات سوم با حضور همه اعضا برگزار شود.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،صبح امروز جلسه رسیدگی به مشکل شرکت مرزنشینان زیرکوه با حضور، سروری مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان،فرماندار، امام جمعه و دادستان شهرستان،نماینده شرکت مرزنشینان و جمعی از سهامداران این شرکت در محل فرمانداری شهرستان برگزار گردید.
فرماندار زیرکوه در این جلسه، اظهارداشت:هدف دولت از راه اندازی شرکت های مرزنشینان، تقویت معیشت مرزنشین بود و این نبود که این ثروت در اختیار، یک فرد، گروه یا جناح خاصی قرار دهد.
حجت الله خانزاده ادامه داد: باید دید آیا با تاسیس شرکت مرزنشینان زیرکوه، تغییری در معیشت مردم روستاهای مرزنشین ایجاد شده یا نه که اگر نشده است، این موضوع ابهام دارد.
وی با بیان اینکه مشکلات مرزنشینان زیرکوه باید با تعامل،حل شود ،گفت:زحمات 20 ساله مدیران قبلی و ایجاد جایگاه در استان و کشور یک ظرفیت است و باید از این ظرفیت استفاده کرد و از طرفی میدان دادن به جوانان نیز تجربه جدیدی است که باید از آن استفاده کرد.
فرماندار زیرکوه بیان داشت: سه راهکار برای حل مشکل مرزنشینان وجود دارد که یکی تایید انتخابات نوبت اول ، دیگری تایید انتخابات دوم و در نهایت راهکار سوم که با مشورت و هماهنگی و نظر شورای تامین شهرستان پیشنهاد می شود،لغو هر دو انتخابات قبلی و برگزاری یک انتخابات دیگر طی یک ماه آینده و پرهیز از تجمع و طومار و بیانیه است.
خانزاده با تاکید بر پرهیز از راه اندازی معظل اجتماعی،تصریح کرد: جامعه در حال حاضر پذیرش این ظرفیت را ندارد و حوصله و وقت مدیران ارشد استان و شهرستان در این که به این مساله بپردازند نیست.
برگزاری انتخابات سوم در دستور کار
دادستان زیرکوه نیز در این جلسه بیان داشت:برای اینکه همه دغدغه ها تمام شود، انتخابات مرحله سوم طبق قانون برگزار می شود و همه باید از این قانون تبیعیت کنند.
حجت الاسلام جلالی خاطرنشان کرد: از همه خواهش می کنم از فضای تهمت و اتهام خارج شوند و ما هم اقدامات قضائی را پیش خواهیم برد اما در امور قضائی این پرونده نیز مبنای ما وحدت خواهد بود.
شاکله امر بر اتحاد و انسجام است
امام جمعه زیرکوه نیز با تقدیر از برگزار کنندگان این جلسه ،اظهارداشت:الحمدلله اتحاد و انسجام در شهرستان و جود دارد و این مسائل و تنش ها هم در شرایط مختلف پیش می آید اما شاکله، اتحاد و انسجام است.
حجت الاسلام مرتضائی نیا بیان داشت: از همه می خواهم این مصوبه را اجرایی کنند و مباحث شایعات و اتهامات را تمام کنند.
وی ادامه داد: شرکت مرزنشینان از ابتدا به این شکل نبوده است و با تلاش به این مرحله رسیده است بنابراین باید حرمت آقای الله نظر اسعدزاده حفظ شود و از تجربه ایشان در شهرستان و استان استفاده شود.
الله نظر اسعد زاده نیز در این جلسه بیان داشت: همه ما دوست داریم حرمت ها حفظ شود و اگر حرفی زده می شود بر اساس منطق و اطلاعات درست باشد و از تهمت و افترا پرهیز شود.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا