عمومی

بازگشایی مرز یزدان نقش محوری در توسعه منطقه دارد

نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: بازگشایی مرز یزدان در مجاورت کشور افغانستان نقش محوری برای آبادانی و توسعه شهرستان زیرکوه و استان خراسان جنوبی دارد که امیدواریم با همکاری مسوولان بزودی شاهد بازگشایی این بازارچه مرزی باشیم.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،سلمان اسحاقی در نشست شورای اداری شهرستان زیرکوه که با حضور استاندار خراسان جنوبی در این شهرستان برگزار شد، افزود: فعال‌سازی بازارچه مرزی یزدان اتفاق مبارکی است که در واقع خورشید آبادانی ایران و نه فقط زیرکوه و خراسان جنوبی است زیرا به فرموده مقام معظم رهبری باید از ظرفیت کشورهای همسایه استفاده کنیم و امیدواریم با تحقق این امر از ظرفیت مرز مشترک به خوبی در این منطقه استفاده شود.
نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: ایجاد خط آهن تربت حیدریه، سنگان، یزدان و هرات خواسته مردم شهرستان زیرکوه است که امیدواریم با پیگیری‌های لازم این طرح مهم نیز تحقق یابد.
وی اظهار داشت: برخی مناطق استان ظرفیت‌های لازم را برای ارتقا به بخش دارند که به جهت توسعه شهرستان زیرکوه نگاه ویژه به این منطقه را می‌طلبد.
اسحاقی افزود: درخصوص محصول زرشک نیز باید مردم را سرمایه‌گذار اول بدانیم و سرمایه‌گذارانی جذب شوند که در کنار مردم کار کنند در این صورت می‌تواند نقش تاثیرگذاری در منطقه داشته باشد.
وی بیان کرد: تابستان مشکل نیروی انسانی و آبرسانی داریم که امیدواریم قرارگاهی به عنوان قرارگاه آب ایجاد شود تا مردم مشکل آب نداشته باشند.
نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: برای بیمارستان زیرکوه نیز استاندار بشخصه مذاکره می‌کنند و امیدواریم اتفاق خوبی بیفتد تا بعد از ۱۵ سال مردم زیرکوه از بیمارستان مجهز برخوردار شوند.
وی افزود: برای بیمارستان تامین اجتماعی به دلیل نبود بیمه‌شدگان تامین اجتماعی، فرد خیری داریم که با انتقال آن به دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ۲ میلیارد تومان هزینه کند.
وی گفت: پزشکی قانونی از دیگر مشکلات است که امیدواریم به‌زودی در این شهرستان انجام شود.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا