عمومی

بازگشت 18 قطعه هوبره به طبیعت زیرکوه

رئیس اداره حفاظت محیط زیست زیرکوه از رها سازی 18 قطعه هوبره در طبیعت خبرداد و گفت:این پرندگان در محدوده حفاظت شده محیط بانی شیخعلی وارد مرحله دوم تیمارداری شده اند.

مرتضی تقی زاده در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز،با بیان این خبر اظهارداشت:18 قطعه هوبره که با همکاری نیروی انتظامی شهرستان،یک ماه قبل از یک باند قاچاق در شهرستان زیرکوه کشف گردید پس از یک ماه تیمارداری در مرحله اول ،امروز با حضور مدیر کل محیط زیست استان در طبیعت منطقه حفاظت شده رها و وارد مرحله دوم تیمارداری شدند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست زیرکوه خاطرنشان کرد:با توجه به اینکه شرایط پرندگان کشف شده برای رها سازی مساعد نبود عملیات تیمارداری این پرندگان انجام شد و به مدت یک ماه تحت مراقبت و مواظبت ماموران این اداره قرار داشتند و امروز 18 قطعه از این پرندگان که شرایط بهتری داشتند در طبیعت پاسگاه محیط بانی شیخعلی رها و وارد مرحله دوم تیمارداری شدند.
تقی زاده تصریح کرد:با توجه به اینکه فصل گرفتن و به دام انداختن هوبره توسط شکارچیان آغاز شده است،عاجزانه از همشهریان تقاضاداریم هر مورد مشکوکی در زمینه شکار این پرنده نادر و کمیاب مشاهده شد،به صورت شبانه روزی از طریق تلفن 32504919 اطلاع دهند تا بلافاصله پیگیری و اقدام شود.
وی تاکیدکرد:با توجه به اینکه هوبره جزء پرندگان در معرض خطر انقراض محسوب می شود،هر قطعه پرنده هوبره مبلغ 200 میلیون ریال جریمه به عنوان خسارت به محیط زیست برای شکارچی به همراه خواهد داشت و علاوه بر این جنبه کیفری آن نیز توسط دادگستری پیگیری خواهد شد.
گفتنی است،هوبره از پرندگان نادر و کمیابی است که به علل مختلف مورد توجه قاچاقچیان قرار گرفته و اکثرا به کشورهای عربی حوزه خلیج فارس قاچاق می شود.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا