عمومی

برخورد جدی با قاچاقچیان هوبره

رئیس اداره محیط زیست زیرکوه وی با اشاره به فرا رسیدن فصل زنده گیری و قاچاق هوبره،گفت:عزم خود را جهت جلوگیری از شکار،قاچاق و انقراض این پرنده نادر و کمیاب جزم کرده ایم و آماده برخورد سخت و قانونی با قاچاقچیان هوبره هستیم.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،مرتضی تقی زاده در مراسم تجلیل از محیط بانان نمونه استان به ارائه گزارشی از عملکرد محیط زیست شهرستان در 4 ماه گذشته پرداخت و اظهارداشت:بیش از 310 هزار هکتار منطقه حفاظت شده و شکار ممنوع تحت پوشش محیط بانان زیرکوه قرار دارد.
رئیس اداره محیط زیست زیرکوه خاطرنشان کرد:منطقه حفاظت شده شاسکوه با محدوده 70هزار و 300 هکتار،منطقه مصوب شکارممنوع مرزی با محدوده 91 هزار و 865 هکتار،منطقه پیشنهادی شکار ممنوع دق پطرگان با وسعت 128 هزار و 101 هکتار و منطقه شکار ممنوع آهنگران با وسعت 20هزار هکتار،مناطقی است که تحت نظارت محیط بانان شهرستان قرار دارد و در تمام این مناطق فقط دو پاسگاه محیط بانی وجود دارد.
وی با بیان اینکه منابع ابی حیات وحش دارای مشکلاتی بود،تصریح کرد:در این خصوص اقدام به لایروبی چشمه ها و قنوات گردید و درحال حاضر تمام منابع آبی حیات وحش زیرکوه کامل است و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
تقی زاده ادامه داد:علاوه بر لایروبی چشمه ها و قنوات،در پروژه های خشکسالی نیز گابیون بندی در بالادست چشمه ها و حوزه های آبدهی جهت آبدهی بیسترچشمه ها انجام گرفته است.
رئیس اداره محیط زیست زیرکوه با اشاره به کشفیات این اداره در 4 ماه گذشته ،بیان داشت:طی 4 ماه گذشته سه اسلحه ساچمه زنی مجاز، یک اسلحه گلوله زنی مجازو یک اسلحه ساچمه زنی غیرمجازاز متخلفین در مناطق شکار ممنوع و حفاظت شده کشف شده است.
وی با بیان اینکه 5 مورد تذکر چرای غیر مجاز دام داده شده است، افزود:کل پرونده های تخلف در این مدت هشت پرونده بوده و 10 نفر متخلف محیط زیست به دادگاه معرفی شدند.
تقی زاده خاطرنشان کرد:در چهارماه گذشته 6 مورد شکار پستاندار ،یک مورد شکار پرنده و سه مورد زنده گیری حیات وحش در زیرکوه انجام شده است.
رئیس اداره محیط زیست زیرکوه بااشاره به گونه های شاخص منطقه اذعان داشت:کل و بز و قوچ و میش از گونه های پستاندار،هوبره و زاغ بور از گونه های نادر پرندگان و گربه وحشی،گربه شنی ، کاراکال و پلنگ از گونه های نادر گربه سانان منطقه هستند.
وی با اشاره به فرا رسیدن فصل زنده گیری و قاچاق هوبره،تاکید کرد:عزم خود را جهت جلوگیری از شکار،قاچاق و انقراض این پرنده نادر و کمیاب جزم کرده ایم و آماده برخورد سخت و قانونی با قاچاقچیان هوبره هستیم.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا