عمومی

برخورد قاطع با توزیع کنندگان وخرده فروشان مواد مخدر خط قرمز دادگستری زیرکوه است

دادستان زیرکوه گفت:برخورد قاطع با توزیع کنندگان وخرده فروشان مواد مخدر و آنچه جوانان را به تباهی و سقوط بکشاند جزء خط قرمز های دادگستری زیرکوه است.

حجت الاسلام سید مصطفی جلالی در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز، با اشاره به آمار بالای ورود پرونده به دادگستری زیرکوه،اظهارداشت:حجم ورودی پرونده به داگستری شهرستان زیرکوه در سال جاری ، اعم از دادسرا ، دادگاه و شورای حل اختلاف ۵ هزار و 142 پرونده بوده است که نسبت به سال گذشته ۲ درصد افزایش داشته است.
دادستان عمومی و انقلاب زیرکوه خاطرنشان کرد:از مردم عزیز میخواهیم برا هر کاری به دادگستری مراجعه نکنند واز ریش سفیدان وبزرگان منطقه ومحله برای پا درمیانی و حل برخی از اختلاف کمک بگیرند.
وی با بیان اینکه در همه پرونده ها هدف ما رسیدگی سریع و قانونی و جلب رضایت مراجعه کنندگان بوده است،گفت:در دادگستری همیشه یک طرف حاکم و یک طرف محکوم است و بعضی ها حتما دلخور خواهند شد اما عدالت وظیفه اصلی ماست و از خدا هم خواسته ایم در این راه ما را کمک کند.
کاهش 7 درصدی پرونده طلاق در زیرکوه
حجت الاسلام جلالی با اشاره به موضوع طلاق، بیان داشت:آنچه قابل توجه است این است که امسال تقریبا ۷درصد کمتر وروری پرونده طلاق به دادگستری زیرکوه داشته ایم که این جای خوشحالی است .
دادستان زیرکوه ادامه داد: انتظار داریم باتوجه به بافت بومی وفرهنگی ومعنوی منطقه شاهد کم شدن اختلافات و نزاعات خانوادگی باشیم و از مردم عزیز انتظار داریم صبوری وگذشت وخویشتن داری را سرلوحه کار خودشان قراربدهندو به همدیگر احترام بگذارند.
وی با بیان اینکه امروز ریشه اکثر جرایم اعم از نزاعات واختلافات خانوادگی وسرقت ها وجرایم مالی ناشی از اعتیاد ومصرف مواد مخدر است، گفت:برخورد قاطع با توزیع کنندگان وخرده فروشان مواد مخدر و آنچه جوانان را به تباهی و سقوط بکشاند جزء خط قرمز های دادگستری زیرکوه است.
حجت الاسلام جلالی با اشاره به اینکه حجم بالایی از پرونده ها در شهرستان زیرکوه مربوط به مواد مخدر است ،اذعان داشت: ما وظیفه شرعی و قانونی داریم با آنهایی که جوانهای مردم را در این دام گرفتار می کنند برخورد کنیم زیرا بسیاری از مشکلات در مواد مخدر است بنابراین ما در این راه ذره ای کوتاه نخواهیم آمد.
دادستان زیرکوه تاکید کرد:از موتورسواران عزیز و رانندگان وسایل نقلیه انتظار داریم که مقررات راهنمایی ورانندگی را رعایت کنند وبه رعایت حقوق شهروندی احتران بگذارند و موتورسواران حتما از کلاه ایمنی استفاده کنند و موتورهای خود را بیمه شخص ثالث کنند تا با توجه به دیه های سنگینی که وجود دارد، درهنگام بروز سانحه به مشکل برخورد نکنند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا