عمومی

برداشت 330 تن بادام در زیرکوه

مدیر جهادکشاورزی زیرکوه با بیان اینکه ۴۴۰ هکتار از اراضی شهرستان زیرکوه زیرکشت بادام دیم و آبی و بارورو و غیر بارور است، گفت: پیش بینی می‌شود از این میزان سطح زیر کشت در مجموع ۳۳۰ تن بادام برداشت شود.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،محمد بنی اسدی درجمع خبرنگاران با اشاره با آغاز برداشت بادام در زیرکوه اظهار داشت: مدتی است که کشاورزان شهرستان زیرکوه مشغول برداشت بادام از مزارع سطح زیرکشت این محصول در این شهرستان هستند.
مدیر جهادکشاورزی شهرستان زیرکوه با اشاره به خواص محصول بادام بیان کرد: بادام شیرین از نظر طب قدیم ایران کمی گرم و‌ تر است و برای درمان زخم روده‌ها و مثانه و اسهال مفید است.
وی با بیان اینکه 440 هکتار از اراضی شهرستان زیرکوه زیر کشت بادام دیم و آبی و بادام بارورو و غیر بارور است، گفت: پیش بینی می‌شود از این میزان سطح زیر کشت در مجموع 330 تن بادام برداشت شود.
بنی اسدی میزان سطح زیر کشت آبی محصول بادام در زیرکوه را 245 هکتار عنوان کرد و گفت: از این سطح زیر کشت بادام آبی 220 هکتار آن بارور و 25 هکتارغیر بارور است که پیش بینی می‌شود میزان 262 تن محصول بادام برداشت شود.
وی با اشاره به سطح زیر کشت دیم این محصول تصریح کرد: میزان سطح زیر کشت دیم این محصول در زیرکوه 195 هکتار است که 180 هکتار آن بارور و 15 هکتار آن غیر بارور است که پیش بینی می‌شود از این سطح زیر کشت دیم 66 تن بادام برداشت شود.
مدیر جهاد کشاورزی زیرکوه با اشاره به تولید 330 تنی بادام در سال 95 در شهرستان زیرکوه گفت: تولید این محصول در زیرکوه نسبت به سال گذشته 20 درصد افزایش یافته است که علت افزایش تولید این محصول، بارندگی‌های مطلوب و عدم سرمازدگی در دوران گلدهی این درختان است.
وی خاطرنشان کرد: برداشت این محصول از اواخر خردادماه آغاز و تا اوایل مرداد ماه ادامه می‌یابد و برداشت آن به صورت دستی صورت می‌گیرد.
تسنیم

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا