عمومی

برگزاری جلسه توجیهی مسئولان خانه های قرآنی روستایی و شهری زیرکوه

با هدف برنامه ریزی ساماندهی برنامه های قرآنی جلسه توجیهی مسئولان خانه های قرآنی روستایی و شهری زیرکوه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،با هدف برنامه ریزی ساماندهی برنامه های قرآنی ،جلسه توجیهی مسئولان خانه های قرآنی روستایی و شهری زیرکوه برگزار شد.
حجت الاسلام احمد اسماعیلی سرپرست اداره تبلیغات اسلامی زیرکوه در این جلسه اظهارداشت: هدف از راه اندازی خانه های قرآن روستایی و شهری گسترش نهضت قرآن آموزی و ریشه کنی بیسوادی قرآنی در کلیه مناطق از جمله روستاها بوده است و تحقق این نیاز به برنامه ریزی و گسترش فعالیت ها بیش از پیش را دارد.
وی با اشاره به حدیث پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) که فرمود: “خیرُکم من تعلّم القرآن و علّمه” اظهار کرد:‌ معلم قران جایگاه خاصی دارد و در اخرت از ثواب الهی برخوردار می شود.
سپس محمد وحیدی نژاد رابط قرآنی اداره تبلیغات اسلامی زیرکوه ضمن توجیه مربیان در زمینه کار با سامانه دارلقرآن به تبیین دستورالعملهای قرآنی پرداخته ودرخصوص انجام فعالیتهای قرانی و ارائه گزارش عملکرد مصور و مستند خانه های قرآن به صورت ماهیانه ، استفاده از ظرفیت روحانیون موجود نکاتی را بیان کرد.
وی در ادامه به برنامه های خانه های قرآنی اشاره کرد و گفت : برگزاری محافل انس با قرآن، جلسات تفسیر قرآن با استفاده از روحانیون، برگزاری کلاسهای آموزشی قرآن، برگزاری مسابقات حفظ و قرائت از جمله برنامه های خانه های قرآنی است که سعی نمایید در سرلوحه کار قرار دهید .
سپس خانم ناهید جهانی مشاور مذهبی اداره تبلیغات اسلامی زیرکوه به بیان اهمت کار قرآنی پرداخته و گفت: باتوجه به جایگاه رفیع قرآن و انوار وحی الهی در توسعه و نشر آموزه‌های والای قرآن کریم و تاکیدات فراوان حضرات معصومین(ع) در این زمینه، وظیفه دست‌اندرکاران این فعاليتها دو چندان شده است.
جهانی تاکید کرد: فعاليتهاي قرآني به‌عنوان یک امر مقدس، وسیلهای برای نزدیک شدن بیشتر به حقیقت و روح قرآن کریم است، چنان چه فراگرفتن معارف قرآنی زمینهای برای رسیدن به سلامت، امنیت و عزت و سامان یافتن زندگی مسلمانان در سایه تعالیم قرآن و عترت است.
وی در پایان اخلاص را شرط کارها خصوص فعالیتهای قرآنی عنوان نمود و گفت: اخلاص، اساس دين و شالوده محكم و ركن ركين آن است. در آیات قرآنمجید و روایات اسلامى، به کمتر چیزى به اندازه اخلاص نیّت اهمّیّت داده شده است. در پایان مراسم با اهدای اقلام فرهنگی از کلیه شرکت کنندگان تقدیر بعمل آمد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا