عمومی

برگزاری شب شعر ندای وحدت در روستای کرت آباد زیرکوه

شب شعر ندای وحدت در روستای کرت آباد با حضور پرشور برادران شیعه و اهل سنت برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، به مناسبت هفته وحدت،شب شعر ندای وحدت با حضور تعدادی از شاعران شیعه و سنی شهرستان زیرکوه،در روستای کرت آباد و با استقبال پرشور برادران شیعه و اهل سنت برگزار شد.
حجت الاسلام احمد اسماعیلی مسئول اداره تبلیغات اسلامی زیرکوه در ابتدای این جلسه،طی سخنانی به تبیین اهمیت و ضرورت وحدت در جامعه اسلامی و بیان اهداف دشمنان از ایجاد اختلاف بین مسلمانان پرداخت.
سرپرست اداره تبلیغات اسلامی زیرکوه ، خاطرنشان کرد: پیامبر گرامی اسلام با اختلاف مخالف بودند و‌ بدانید که ما با اختلاف موجب ناراحتی پیامبر می شویم.
حجت الاسلام اسماعیلی ادامه داد: توطئه‌ های غربی‌ ها در خاورمیانه تمامی ندارد و تنها راهكار كاهش و مقابله با این توطئه ‌ها، وحدت و انسجام مسلمانان است و امروزه وقتی نگاه می کنیم می بینیم آنها نه تنهابا یکدیگر متحدند وهیچ وقت آمریکا با انگلیس یا اسرائیل نمی جنگد بلکه دشمن از طریق فضای مجازی ، ماهواره و‌…سعی می کند تا ما مسلمانان را به جان هم بیندازد .
وی تصریح کرد: آمریکا بیشترین بودجه و بهترین امکانات را برای تفرقه بین مسلمانان خرج می کند لذا باید همه مسلمانان از مذاهب مختلف اسلامی در برابر این توطئه ‌ها و جنایت ‌ها ایستادگی كرده و با هوشیاری هرچه تمام ‌تر از وحدت و انسجام خویش محافظت نمایند.
قرآن کریم می فرماید من قتل نفسا متعمدا فکانما قتل الناس جمیعا چه جنگهایی بین مسلمانان به راه انداختند و افراد بی گناهی کشته شدند.
مسئول اداره تبلیغات اسلامی زیرکوه ادامه داد: امروزه قرآن جهت جلوگیری از اختلاف به ما راهکار می دهد و می فرماید: واعتصموا بحبل الله جمیعا و لاتفرقوا همگی به ریسمان الهی چنگ بزنید و اختلاف نداشته باشید.
وی در پایان گفت: امروزه دشمن تلاش می کند این آرامش را با شبهاتی که بین ما می اندازد از ما بگیرد که خود هوشیاری ما را می طلبد.
در ادامه مرتضی حسینی اسفاد ، محمد جان درویشی ، سید مهدی نبوی و ناد علی بخشی از شاعران شیعه و اهل سنت شهرستان به خواندن اشعارشان در زمینه وحدت پرداختند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا