عمومی

برگزاری طرح قرآنی 1451 در موسسات و خانه های قرآنی زیرکوه

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی زیرکوه از اجرای طرح قرآنی ۱۴۵۱ در سطح موسسات و خانه های قران در ماه رمضان امسال خبر داد.

حجت الاسلام احمد اسماعیلی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری زیرکوه نیوز، اظهارداشت : طرح قرآنی 1451 با هدف ایجاد فضای قرآنی در شهرستان در ماه مبارک رمضان در موسسه سراج و خانه های قرآنی انسیه الحورا و شهدای اردکول برگزار می شود.
سرپرست اداره تبلیغات اسلامی زیرکوه تشویق و ترغیب عموم علاقمندان، جهت انس با آیات قرآن کریم، زمینه سازی جهت دستیابی به منویات مقام معظم رهبری در خصوص تربیت 10 میلیون حافظ قرآن، گفتمان سازی وتدبر در قرآن کریم، مشارکت وهم افزایی در اجرای برنامه های قرآنی با سایر نهادها ودستگاه های قرآنی از دیگر اهداف این طرح برشمرد.
وی با بیان اینکه این طرح قرآنی برای تمامی مقاطع سنی است و عموم مردم می‌توانند در آن شرکت کنند، افزود: طرح 1451 با محوریت دو سوره ملک و واقعه همزمان با ماه مبارک رمضان امسال آغاز می شود.
سرپرست اداره تبلیغات اسلامی زیرکوه با اشاره به سوره محوری این طرح تصریح کرد : همزمان با ماه مبارک رمضان، سوره 30 آیه‌ای «ملک» به تعداد روزهای ماه مبارک انتخاب شده است و هر آیه در یک روز برنامه‌ریزی شده است.
وی با بیان اینکه پس از عید فطر نیز سوره مبارکه «واقعه» برای ادامه طرح 1451 در نظر گرفته شده است، گفت : این سوره 96 آیه‌ای مطابق با سال 1396 و با محوریت «سبک زندگی قرآنی و اقتصاد» انتخاب شده است.
حجت الاسلام احمد اسماعیلی در پایان با بیان اینکه به قبول شدگان از طریق اداره تبلیغات اسلامی گواهی نامه حفظ و مفاهیم کاربردوی سوره های ملک و واقعه اعطا خواهد شد از خانواده ها خواست تا فرزندانشان را جهت ثبت نام در این طرح قرآنی تشویق نمایند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا