عمومی

بسیج، نیاز امروز نظام و جامعه اسلامی است/ملت ایران نیازی به تاسیس دفتر اروپایی ها ندارد

امام جمعه زیرکوه با اشاره به بزرگداشت هفته بسیج خاطر نشان کرد: بسیج نیاز امروز نظام و جامعه اسلامی است.

حجت الاسلام والمسلمین مرتضائی نیا در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرحاجی آباد با اشاره به مناسبتهای اخیر به هفته کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و اظهارداشت: کتاب ارث تاریخ است و سفارش من به پدر و مادرها این است که با هدیه دادن کتاب به فرزندان،آوردن فرهنگ کتابخوانی به قبل از خواب و صدقه دادن کتاب به جای خیرات به اموات، سنت مطالعه در خانه ها رونق بگیرد .
وی با اشاره به اربعین حسینی بر قرائت زیارت اربعین تاکید کرد وخاطرنشان کرد: اربعین حسینی روز ضیافتی مخصوص سیدالشهداست و درس اربعین زنده نگه داشتن خاطره شهادت است.
پیام سیاسی اربعین به رخ کشیدن وحدت مسلمانان است
امام جمعه زیرکوه با بیان اینکه نقش عمده پیاده روی اربعین ، امام شناسی و تاسی و پیروی از ولایت است ونهضت عاشورا در همین زیارت اربعین است ، بیان داشت: پیام سیاسی اربعین و پیاده روی اربعین هم این است که وحدت ، شکوه و عظمت مسلمانان را به رخ دشمنان می کشد .
وی تصریح کرد: تا می توانید در راه سید الشهدا و در راه اربعین و زوار اربعین خرج کنید ، تا عاقبت به خیر شویم و خیر دنیا و آخرت نصیب ما بشود .
حجت الاسلام مرتضائی نیا با اشاره به شهادت شهید خزائی خبرنگار صدا و سیما گفت: شهید خزائی پرچم دار تفکری است که هیهات من الذله را در یک معرکه جهاد و خط مقدم و مقاومت به بهترین وجه به تصویر کشاند .
وی افزود: پیام شهید خزائی به همه آحاد مردم از رئیس گرفته تا خاص و عام این است که تنها راه نجات و برون رفت از مشکلات داخلی رو آوردن به روحیه جهادی و انقلابی و عاشورای و اربعینی است که در آن هم پاکی و هم صداقت و هم تعهد است .
ملت ایران نیازی به تاسیس دفتر اروپایی ها ندارد
امام جمعه زیرکوه با اشاره به تاسیس دفتر توسط اتحادیه اروپا در تهران گفت: ملت ایران نیازی به تاسیس دفتر اروپائی ها ندارد ، چرا که این دفتر ، دفتر نفوذ است ، دفتر جاسوسی و مداخله در حقوق بشری ایران است و اینها به دنبال منافع خودشان هستند و ما نیازمند دفتر آنها در تهران نیستیم و مردم اجازه این کار را نخواهند داد .
وی با اشاره به بیانات اخیرمقام معظم رهبری گفت: امروز مهمترین نیاز کشور بخصوص برای نخبگان و مسئولین کشور ، بصیرت سیاسی و غافل نشدن از توطئه دشمن ، حفظ روحیه و جهت گیری انقلابی ، اقتصاد مقاومتی در اقدام و عمل ، اتحاد و انسجام ملی و حفظ استحکام روحی و درونی و ایستادگی بر اصول انقلاب است .
امام جمه زیرکوه با اشاره به بی اعتمادی ملت ایران نسبت به آمریکا و تمدید 10 ساله تحریم ها علیه ایران گفت: تحریم را تا هر چه می خواهید تحریم کنید ، چرا که هر چه شما تحریم کنید ما بهتر روی پای خود می ایستیم و جوانان انقلابی و متعهد ما ملت را به جاهای خوبی می برند.
بسیج ،نیاز امروز جامعه اسلامی است.
حجت الاسلام مرتضائی نیا با اشاره به بزرگداشت هفته بسیج خاطر نشان کرد: بسیج نیاز امروز نظام و جامعه اسلامی است و اگر بخواهیم مفهوم بسیج و بسیجی را در ادبیات اسلامی جستجو کنیم ، چاره جز بیان امام بزرگوار از بسیج و بسیجی نداریم و ان این است که بسیج مدرسه عشق است .
وی با بیان اینکه بسیج میقات پا برهنگان و معراج اندیشه پاک اسلامی است ، گفت: همه دستگاهها ، مردم و بسیجیان باید این هفته را گرامی بدارند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا