عمومی

تحقق اشتغال 434 نفر در زیرکوه در سال 95/تاکید فرماندار بر تغییر نگاه در بحث اشتغال

رئيس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعي زیرکوه گفت: تعداد مشاغل محقق شده در سال ۹۵ در شهرستان زیرکوه ۴۳۴ نفربوده است.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،حجت الله خانزاده امروز در کمیته اشتغال زیرکوه با اشاره به مناظرات انتخاباتی و اهتمام دولت بر ايجاد سالانه ۷۰۰ هزار شغل در کشور،گفت:تمام مديران دستگاهها باید عزم خود را جزم كنند براي یک حركت بزرگ در بحث اشتغال و تلاش كنيم براي برداشتن موانع براي اشتغال مردم تا زمينه هاي اشتغال پايدار بوجود آید.
فرماندار زیرکوه خواستار تغيير نگاه در بحث اشتغال شد و عنوان داشت :بايد تعريف درستي از اشتغال داشته باشيم و بايد در صدور مجوز ها و پاسخ استعلامات تغيير رويه دهيم تا چرخه ايجاد اشتغال و کارآفريني سريعتر شود.
فرماندار با اشاره به اشاره به دغدغه مقام معظم رهبری در خصوص اشتغال و نامگذاری چند سال اخير در حوزه اشتغال از مديران دستگاههاي اجرايي و بانک ها خواست يک تلاش مضاعف بكار ببرند و دولت را بعنوان يك كارفرما تعريف نكنند بلكه شرايط ايجاد مشاغل بخش خصوصي را مساعد نمایند.
نماینده عالی دولت در شهرستان خاطرنشان کرد: در سالهاي گذشته تمام تلاش دولت بر اين بوده است که اقتصاد رونق پيدا كند و بيكاري به حداقل برسد.
وي در ادامه به افزايش جمعيت تحصيل كرده بيكار آماده ورود به بازار كار خبر داده و افزود: مي بايست با گسترش فرصت‌هاي شغلي ، تسهيل و كمك به سرمايه‌ گذاري مطلوب و بهبود كيفيت سرمايه انساني با مهارت آموزي بتوانيم فرصت ايجاد اشتغال پايدار براي آنان فراهم نمائيم در غير اين صورت، با ورود بيكاران جديد، با چالشي در بيكاري كشور مواجه خواهيم شد و اثرات منفي بعدي نمايان خواهد داشت.
خانزاده اذعان داشت: شرايط حاضر را مي‌توان حساس‌ترين بازه زماني به لحاظ برنامه‌ريزي وتو جه به امر اشتغال كشور دانست بنابراین بايد همه دستگاهها براي ايجاد اشتغال پايدار و رفع معضل بيكاري و دسترسي به فرصت‌هاي برابر اشتغال براي تمام گروه‌هاي جامعه تلاش نمایند.
تحقق اشتغال 434 نفر در زیرکوه در سال 95
در ادامه رضایی رئيس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعي ضمن ارائه گزارش حوزه اشتغال در سال 95 ، تعداد مشاغل محقق شده در سال ۹۵ را ۴۳۴ نفر اعلام و تعهد سال ۹۶ را ۴۸۱ نفر اعلام کرد.
گفتنی است، در پایان جلسه از دستگاههاي برتر در امر اشتغال سال۹۵ با اهداي لوح ، تقدير به عمل آمد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا