عمومی

توجه به درس تربیت بدنی ارتباط مستقیم با وضعیت سلامت جسمی و روانی دانش آموزان دارد

معاونپرورشی و تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش زیرکوه گفت:توجه به درس تربیت بدنی ارتباط مستقیم با وضعیت سلامت جسمی و روانی دانش آموزان دارد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، ظهر امروز با هدف برنامه ریزی مسابقات ورزشی دانش آموزی و کیفیت بخشی به درس تربیت بدنی ، گردهم آیی مربیان تربیت بدنی شهرستان زیرکوه برگزار شد.
معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش زیرکوه در این جلسه با اشاره به اهمیت درس تربیت بدنی، اظهارداشت:توجه به درس تربیت بدنی ارتباط مستقیم با وضعیت سلامت جسمی و روانی دانش آموزان دارد.
حسن آرامجو با بیان اینکه درس تربیت بدنی بر سلامت دانش آموز تاثیر مستقیم دارد،گفت: قطعا ارزش درس تربیت بدنی اگر بیشتر از سایر دروس نباشد کمتر نیست.
وی اذعان داشت:دانش آموزان در درس تربیت بدنی مواردی چون اعتمادبه نفس، خودباوری و مسولیت پذیری را در عمل فرا می گیرند و به همین سبب دارای ارزش فراوانی است.
آرامجو گفت:وقتی یک دانش آموز با مهارت های اجتماعی تربیت کنیم به طور یقین زندگی موفق تری خواهد داشت.
معاون آموزش و پرورش زیرکوه خواستار توجه بیشتر معلمین تربیت بدنی به بحث شناسایی ناهنجاری های ساختار قامتی دانش آموزان شد.
آرامجو با تاکید بر برگزاری المپیاد ورزشی دانش آموزی،‌گفت:المپیاد ورزشی درون مدرسه ای را جدی بگیرید و در مدرسه ای نباشد که این المپیاد برگزار نشود،چون این المپیاد می تواند در ایجاد روحیه شادابی و نشاط و رفتارهای اجتماعی تاثیر بسزایی داشته باشد.
وی با اشاره به طرح حیات پویا و شاداب سازی حیات مدارس،تصریح کرد: این طرح نیز در روحیه و رشد دانش آموزان تاثیر بسزایی دارد.
آرامجو از معلمین تربیت بدنی خواست:به بحث ورزش صبحگاهی در مدارس توجه ویژه شود و دقت شود در صبحگاه دانش آموزان ورزش های صحیح انجام شود.
گفتنی است در پایان این نشست از تعدادی از معلمین تربیت بدنی تقدیر شد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا