عمومی

توزيع بيش 1000 سبد بهداشتي و غذايي در بين نيازمندان ، روستائيان زيركوه

از ابتدای سال تا کنون بيش از يك هزار سبد بهداشتي و غذايي در بين نيازمندان ، روستائيان و دانش آموزان زيركوهي توسط واحد داوطلبان جمعيت هلال احمر شهرستان زيركوه توزيع شد.

رئیس جمعیت هلال احمر زیرکوه گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد یک‌هزار و 10 سبد بهداشتی و غذایی در بین نیازمندان و روستائیان این شهرستان توسط واحد داوطلبان جمعیت هلال احمر توزیع شده است.
علیرضا حورانی در گفتگو با زیرکوه نیوز اظهارداشت: برای تحقق اهداف خداپسندانه و عام‌المنفعه، جمعیت‌ هلال احمر خدماتی در قالب طرح‌های فرشتگان رحمت، نیابت از معلولان و سالمندان، کاروان سلامت و همای رحمت به نیازمندان و روستائیان شهرستان زیرکوه ارائه کرده است.
وی به دیگر فعالیت‌های واحد داوطلبان اشاره کرد و افزود: از مهم‌ترین فعالیت‌های واحد داوطلبان که از ابتدای سال جاری تاکنون صورت گرفته است، می‌توان به اعزام کاروان سلامت به منطقه شاج و ویزیت رایگان 35 نفر به صورت رایگان، برپایی ایستگاه سلامت و ارائه خدمات به 320 نفر و همچنین جمع‌آوری مبلغ 5 میلیون و 500 هزار ریال برای کمک به مردم یمن اشاره کرد.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان زیرکوه ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون داوطلبان این جمعیت 48 واحد خون به نیازمندان اهداء کرده‌اند.
حورانی با بیان اینکه امدادگران و نجاتگران این جمعیت از ابتدای امسال 12 حادثه طبیعی و غیرطبیعی را پوشش داده‌اند، خاطرنشان کرد: از این تعداد حوادث جاده‌ای با هشت فقره بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است.
وی با بیان اینکه در این مدت 164 نفر از خدمات امدادی هلال احمر بهره‌مند شده‌اند، تصریح کرد: از این تعداد 14 نفر در حوادث جاده‌ای 140 نفر گرفتار در سیلاب، هفت نفر در آبگرفتگی یک منزل مسکونی و سه نفر در حوادث شهری گرفتار شده بودند که از خدمات امدادی این جمعیت بهره‌مند شدند.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان زیرکوه به دیگر فعالیت‌های واحد امداد و نجات این جمعیت اشاره کرد و گفت: برگزاری کارگروه امداد و نجات همگانی، راه‌اندازی اتاق عملیات شعبه، افتتاح پایگاه امداد و نجات جاده‌ای و برگزاری مسابقات امداد و نجات در بین امدادگران و نجاتگران این شهرستان از دیگر فعالیت‌های واحد امداد این جمعیت در سه ماهه نخست سال جاری بوده است.
حورانی به برگزاری دوره‌های آموزشی توسط این جمعیت اشاره کرد و ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون 9 دوره آموزشی به مدت 218 ساعت برای 509 نفر در شهرستان زیرکوه برگزار شده است.
وی تصریح کرد: در این مدت پنج دوره آموزشی امداد و کمک‌های اولیه، یک دوره آموزشی مهارت‌های داوطلبی، دو دوره مبتنی بر نیاز محلی و یک دوره تخصصی تغذیه در بحران توسط واحد آموزش این جمعیت برگزار شده است.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان زیرکوه خاطرنشان کرد: در سال گذشته جمعیت هلال احمر 26 دوره آموزشی 750 ساعت برای یک‌هزار و 350 نفر از جوانان این شهرستان برگزار کرده است.
حورانی به ثبت بیش از یک‌هزار و 200 عضو در سامانه جامع عضویت جوانان هلال احمر کشور توسط واحد جوانان این جمعیت اشاره کرد و گفت: از این آمار بالغ بر 600 نفر به تأیید ستاد مرکزی رسیده‌اند که به زودی برای همه آنها همراه کارت الکترونیک صادر خواهد شد.
وی هدف از جذب و آموزش جوانان را برای تحقق شعار هر خانواده یک امدادگر دانست و اظهار داشت: سوق دادن جوانان به سمت فعالیت‌های عام‌المنفعه و بکارگیری قشر جوان در فعالیت‌های بشردوستانه و شناسایی و تربیت استعدادهای نهفته و تربیت امدادگر از دیگر اهداف جذب و آموزش جوانان بوده است.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان زیرکوه خاطرنشان کرد: از دیگر فعالیت‌های این واحد می‌توان به راه‌اندازی هفت کانون دانش‌آموزی، تجلیل از جوانان برتر جمعیت، برگزاری مرحله شهرستانی مسابقات طرح دادرس و برگزاری اردوهای شهرستانی و همچنین به برگزاری مسابقات فرهنگی در بین اعضاء اشاره کرد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا