عمومی

جاده در دست تعریض، جان رهگذران در دست تعرض

در حالی که بیش از یک سال از تعریض مسیر سیچ تا شهر حاجی آباد می گذرد، اما همچنان این مسیر به علت عدم نصب علائم هشدار دهنده و افتادگی خطرناک شانه جاده ، حوادثی را رقم می زند.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،شهرستان زیرکوه یکی از شهرستانهای مرزی استان خراسان جنوبی است که دارای یک هزار و 167 کیلومتر راه شریانی،‌اصلی و جاده آسفالت روستایی است و به علت کوهستانی بودن اغلب مسیرها ،جاده های مواصلاتی این شهرستان تا کنون جان افراد زیادی را گرفته است.
اگر چه عامل انسانی در بسیاری از حوادث جاده ای نقش پررنگی دارد، اما از طرفی نباید از نقش، پیچ های خطرناک، جاده های باریک،آب نماهای مرگ بار، عدم نصب تابلوهای هشداردهنده در برخی مناطق غافل شد.
اما یکی از مسیرهای مواصلاتی شهرستان که تا کنون حوادث زیادی در آن اتفاق افتاده است،‌مسیر پیچ سیچ تا شهر حاجی آباد است که چیزی قریب به 10 کیلومتر طول دارد اما به علت وجود پیچ های خطرناک و باریک بودن مسیر، از طرفی تردد زیاد وسایل نقلیه در این مسیر ، مدتی است مسئولان به فکر تعریض این مسیر افتاده اند.
عملیاتی که اگر چه در روزها و هفته های اول با شدت و همت زیاد در حال انجام بود، اما مدتی است که به دلایل نامعلوم این پروژه متوقف شده است .
این در حالی است که در قسمت هایی از این مسیر پر پیچ و خم به علت عملیات تعریض، افتادگی های خطرناکی در حاشیه جاده ایجاد شده است و جالب اینجاست که هیچگونه علائم هشدار دهنده ای مبنی بر افتادگی شانه نیز در این مسیر نصب نشده است.
در حالی که روزهای پایانی مهر ماه دو حادثه پشت سر هم در این مسیر اتفاق افتاد و شاید یکی از دلایل اصلی این حوادث علاوه بر خطای انسانی ، افتادگی شانه جاده بود، انتظار می رفت این حوادث تلنگری بر مسئولان باشد تا قدمی برای رفع این نقص بردارند ،‌اما هیچ اتفاقی صورت نگرفت.
ظهر امروز این مسیر دوباره می توانست آبستن یک حادثه غم انگیز باشد و اگر چه با مهارت راننده این حادثه بخیر گذشت اما امشب دوباره همین مسیر و همین افتادگی شانه باعث بروز یک سانحه دیگر رانندگی شد.
سانحه ای که برای یکی از مسئولان شهرستان اتفاق افتاد و متاسفانه دو مصدوم بر جای گذاشت.
اگر چه علت حادثه از سوی پلیس رسما اعلام نشده است ، اما آنچه از شواهد و قراین و صحبت های حاضرین در صحنه استخراج می شد، علتی جز افتادگی شانه جاده نمی تواند باعث بروز این حادثه شود.
امیدواریم مسئولان امر این بار قدمی در راه رفع نقاط حادثه خیز این مسیر ده کیلومتری بردارند تا خدای ناکرده شاهد حوادث تلخ تری نباشیم.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا