عمومی

جشن میلاد حضرت معصومه و مراسم روز دختر در زیرکوه برگزار شد+تصاویر

همزمان با سالروز ولادت کریمه اهل بیت،با حضور پرشور خواهران مراسم مراسم روز دختر در دارالقرآن امام حسن مجتبی (ع) حاجی آباد زیرکوه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،همزمان با سالروز ولادت کریمه اهل بیت،با حضور پرشور خواهران مراسم مراسم روز دختر در دارالقرآن امام حسن مجتبی (ع) حاجی آباد زیرکوه برگزار شد.
حجت الاسلام احمد اسماعیلی سرپرست اداره تبلیغات اسلامی زیرکوه در این مراسم ضمن عرض خیر مقدم و تبریک دهه کرامت و ولادت با سعادت کریمه اهل بیت و روز دختر گفت: در عصر کنونی که جامعه غربی در اوج بهره کشی از زنان و دختران تلاش می کند با قانونمند کردن ضدّ ارزش ها جایگاه و مقام زن را مخدوش نماید با این حال نقش تعیین کننده زن در بقا و رشد جامعه بشری همیشه مورد توجه مثبت و منفی است چرا که زن در کنار مرد در تمدن بشری مستقیم و غیر مستقیم نقش آفرین است.
وی افزود:در تعبیر بسیار جالب قرآن در آیه 49 سوره شوری از دخترانب عنوان هدیه الهی نام برده شده است و پیغمبر در بیانی از دختران به باقیات الصالحات تعبیر کرده اند
سپس حجت الاسلام عبدالهی امام جمعه اسفدن و سخنران مراسم شاخصه های الگو بودن حضرت را : ولایتمداری ، عفاف و حجاب ، علم و دانش عنوان نمود.
وی در خصوص عفاف و حجاب حضرت گفت: حضرت معصومه(س) حجاب، عفاف، پاکی و پاکدامنی را به اندازه بالا داشتند و ایشان الگوی حجاب، عفاف، علم، دانش و عبادت است که باید قدر خود را دانسته و از این الگو بهره ببریم.
وی گفت: محل رشد و نموّ و تربيت فاطمه معصومه عليهاالسلام خانداني بود که مخزن اسرار دانش الهي و منبع علم و معرفت شمرده مي‌شد. حضور وي در کنار پدري همچون امام موسي بن جعفر(عليهماالسلام) و برادري چون حضرت رضا عليه السلام که از علم «لدنّي» برخوردار بودند، سبب شد فاطمه معصومه(عليهاالسلام) از نظر علمي و آگاهي به مسائل ديني و معارف اسلامي اعم از احکام و اخلاق و … در حدّ بالايي از رشد علمي برسد تا آنجا که گاهي با نبود پدر بزرگوارش به پرسش‌هاي ديني و فقهي شيعيان پاسخ مي‌داد.
وی عنوان داشت: اینکه شاهد این جایگاه عظیم برای این بانوی بزرگ هستیم نشان دهنده حقوق و تجلیل از زن و تجلیل از علم، عفاف و عبادت است.
در پایان از تعدادی از دختران با اهدای هدیه تجلیل شد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا